رییس سازمان غذا و دارو مطرح كرد

حمایت وزارت بهداشت از شركت های دارویی خودكفا

حمایت وزارت بهداشت از شركت های دارویی خودكفا آقای هویج: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: وزارت بهداشت خویش را موظف می داند در ایام آینده از شركت هایی كه روی پای خود ایستاده اند حمایت كند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اصغری در مراسم جشن بلوغ فناوری و خروج ۱۳ داروی نوتركیب حوزه زیست فناوری از مرحله شتابدهی و تولید نیمه صنعتی یك شتابدهنده با اشاره به لزوم باور به توانمندی تولیدكننده داخلی در تامین كالاهای مورد نیاز به خصوص در حوزه سلامت عنوان كرد: یك باور عمومی نادرست جامعه، برتر بودن كالای خارجی نسبت به نمونه داخلی است و باید یك تغییر عمده در این نگرش صورت گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی ادامه داد: این اصلاح نگرش با تولید كیفی و مرغوب در كنار تضمین از جانب تولیدكننده صورت می گیرد و خوشبختانه اتفاقی كه امروز در این شتاب دهنده زیست فناوری افتاده، تا حدود زیادی دغدغه اطمینان به محصولات تولیدی در حوزه سلامت و دارو را برطرف كرده است.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی خویش را موظف می داند در ایام آینده كه شرایط واردات و تامین قدری پیچیده تر می گردد از شركت هایی كه روی پای خود ایستاده اند و تولیدات آن ها كشور را در خودكفایی یاری می كند، حمایت كند.
حسین وطن پور - دبیر شورای عالی فن آوری های سلامت، هدف گذاری كشور در حوزه زیست فناوری را مطلوب و راهبردی ارزیابی كرد و اضافه كرد: در حوزه آموزش و علوم پایه برنامه ریزی خوبی داشته ایم و فارغ التحصیلان با رتبه های بالا آماده فعالیت در زیست بوم نوآوری كشور هستند.
وی افزود: در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ریل گذاری خوبی صورت گرفته است تا شركت های دانش بنیان دارویی و سلامت در تعامل با معاونت علمی و فناوری حمایت شوند.
وطن پور به سهم قابل توجه شركت های دارویی از شركت های دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: ۳۳ درصد از شركت های دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می نمایند كه از این میان ۲۵ درصد در حوزه زیست فناوری فعالند. همینطور ۵۵ درصد از منابع صندوق نوآوری و شكوفایی به توسعه و پشتیبانی از شركت های دانش بنیان حوزه سلامت اختصاص یافته است.1397/05/01
13:09:23
5.0 / 5
4120
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری