سرپرست مركز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد :

آب هوشمند دیابت را درمان می كند

آب هوشمند دیابت را درمان می كند به گزارش آقای هویج سرپرست مركز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد با اشاره به این كه آب هوشمندی كه برای درمان دیابت در فضای مجازی تبلیغ می شود، مورد تایید این مركز نیست، اظهار نمود: عرضه این محصولات آبكی و عوام فریبی های هوشمندانه در این رابطه یك دروغ و شیادی بزرگ است كه اعتبار یزد و درمان یزد را زیر سوال می برد.


«مسعود رحمانیان» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اخباری مبنی بر بهبود افراد دیابتی با مصرف مصرف آب هوشمند در استان یزد، این مورد را كذب محض خواند و اظهار نمود: این آب به هیچ وجه مورد تایید مركز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد نیست چون كه اصولاً هر محصول جدیدی باید از جهات مختلف از جمله تاثیر و عوارض آن مورد بررسی علمی قرار گیرد كه در مورد این محصول چنین اقدامی انجام نشده است.
وی تصریح كرد: البته این محصول دارای نشان «سیب سبز» از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت است كه مفهوم آن نبود سموم در این محصول است و هیچ ارتباطی با كاهش قند خون در افراد دیابتی ندارد.
رحمانیان تصریح كرد: حتی در یك نوبت رجوع صاحب این محصول و تست این آب روی 15 تا 20 بیمار شاهد نه تنها كاهش قند خون بلكه شاهد افزایش آن در این بیماران بودیم بنابراین اعلام كردیم كه احتیاج به بررسی های بیشتر برای صدور مجوز عرضه این محصول هستیم كه فرد مذكور بعد از ان رجوع ای نداشت.
به گفته ی وی، با این وجود شاهد تبلیغ این محصول به عنوان جایگزین انسولین در میان بیماران دیابتی هستیم بنابراین با عنایت به غیرعلمی بودن این اقدام، موارد تخلف را به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی گزارش داده ایم تا با استفاده از مراجع قانونی برخوردهای لازم در این باره صورت گیرد.
این مسئول تصریح كرد: برخی از محصولات ضددیابتی كه حتی به نام آب ضد دیابت و آب های دیگر برای درمان دیابت، غیر قانونی یا به شكل های خاص و با عوام فریبی عرضه می شود، سبب عوارض شدید كلیوی، كبدی، چشمی و حتی عوارض حاد و بدخیم می شود، كوری و از دست دادن كلیه و كبد را تسریع كرده و عوارض حاد و بدخیم بر جای می گذارد.
وی خاطرنشان كرد: این محصولات در دوره های كوتاه مدت، ممكن است به صورت موردی و محدود و به طوركاذب قند خون را كنترل كند كه ناشی از سایر عوامل كنترل دیابت و نشانه شروع فعل و انفعالات بد و فاجعه بار بر روی كلیه و كبد است.
رییس مركز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد تصریح كرد: طبق گزارشات رسیده از برخی بیماران، این محصولات سبب افزایش ناگهانی و طوفانی قند خون شده كه جای سوال زیادی را بوجود آورده است و حتی برای مصرف معمولی هم شرایط احتیاط دارد.
رحمانیان در انتها هم خاطرنشان كرد: به نظر می رسد در استانی كه مركز تحقیقاتی درمانی دیابت آن در كشورجایگاه مطلوبی دارد و ملجا بیماران زیادی از نقاط مختلف كشور است، عرضه این محصولات آبكی و عوام فریبی های هوشمندانه، یك دروغ و شیادی بزرگ است كه اعتبار یزد و درمان یزد را زیر سوال می برد و برای وجهه علم و صداقت و دیانت یزد لكه ای سیاه به حساب می آید بنابراین آگاهی بخشی به مردم در این زمینه و هر مبحث مرتبط با سلامت آنان، عزمی راسخ، قاطع و دخالت نهادهای خاص را می طلبد.


 

1396/08/15
15:34:55
5.0 / 5
5461
تگهای خبر: بیمار , درمان , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری