وزیر بهداشت از مراكز درمانی شهرستان خاتم یزد بازدید كرد

وزیر بهداشت از مراكز درمانی شهرستان خاتم یزد بازدید كرد آقای هویج: وزیر بهداشت همزمان با روز تاسوعای حسینی و بعد از طی مسافت ۲۵۰ كیلومتری از یزد، با حضور در شهرستان خاتم از بخش های مختلف بیمارستان آیت الله خاتمی بخش مركزی هرات و مركز شبانه روزی تیپ ۲ دكتر غلامحسین علیم مروستی بخش مروست این شهرستان بازدید نمود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در جمع مردم مروست اظهار داشت: مردم شهر مروست از خدمات كادر بهداشتی و درمانی، تشكر می كنند و البته انتظار دارند كه خدمات و مراكز عرضه خدمات، ارتقا پیدا كند.
وزیر بهداشت در مورد درخواست مردم برای ساخت بیمارستان در شهر مروست، اظهار داشت: در مورد تعداد جمعیت ساكن در شهر مروست اختلاف نظر وجود دارد و جمعیت این شهر از ۱۳ تا ۲۰ هزار نفر عنوان می گردد اما ملاك ما، جمعیت اعلام شده از جانب وزارت كشور است و در قانون سطح بندی خدمات، مشخص شده كه خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مركز جامع خدمات سلامت، بیمارستان محلی و ۶۴ تختخوابی باید بر مبنای چه جمعیتی و با عنایت به اعتباری كه در اختیار قرار می گیرد ساخته و راه اندازی شود.
هاشمی اضافه كرد: حتما پس از این سفر، باید تغییراتی در حوزه سلامت شهر مروست تولید شود و هر كاری در چارچوب قانون باشد، صورت خواهد گرفت و نهایت تلاش خویش را بكار می گیریم كه مشكلات حوزه بهداشتی و درمانی این منطقه كاهش پیدا كند.
وزیر بهداشت تصریح كرد: درست است كه كشور، دشمنان خارجی زیادی دارد اما ریشه خیلی از مشكلات كشور از اشتباهات، غفلت و خودخواهی خودمان است و اینها باعث عدم پیشرفت كشور می گردد و امیدواریم كه نفسانیات، بلایا و رذایل كه مانع رشد و سعادت انسان و جامعه است از جامعه دور باشد و راستی، حقیقت و اخلاص كه سبب پیروزی انقلاب و پیشرفت دین شد بیشتر تقویت شود.
هاشمی همینطور در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت الله خاتمی شهرستان خاتم، تصریح كرد: حدود ۲۴۰ كیلومتر از مركز استان یزد فاصله داریم و شهرستان خاتم، یكی از نقاط محروم كشور در استان یزد است و تا پیش از بازدید از بیمارستان، فكر می كردیم وضعیت بخش هرات كه بخش مركزی شهرستان خاتم است، بهتر از مركز شبانه روزی مروست باشد اما این بیمارستان، قدمت بالایی دارد و بخشهایی در ادوار مختلف اضافه شده است و خدمات آن به مردم شهرها و شهرستانهای اطراف، عرضه می گردد.
وزیر بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت همكاری استاندار یزد و نماینده مردم خاتم در مجلس برای ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان خاتم، اظهار داشت: باید تلاش نماییم و با كمك نماینده مردم و استاندار، در بودجه سال آینده برای ساخت پروژه بیمارستان جایگزین آیت الله خاتمی شهرستان خاتم، اعتباراتی در نظر گرفته شود چون ساخت و ساز جدید، نیاز به منابع مالی دارد.
وزیر بهداشت اضافه كرد: ۱۰ سال پیش در دولت های گذشته، پیش بینی ساخت بیمارستان جایگزین برای شهرستان خاتم شده بود اما هنوز تكلیف آن مشخص نمی باشد ازاین رو اول باید اعتبارات مورد نیاز تامین و سپس وعده ساخت بیمارستان جایگزین در این شهرستان به مردم داده شود.
هاشمی در مورد تامین آمبولانس و دستگاه لاپاراسكوپی برای بیمارستان آیت الله خاتمی شهرستان خاتم، اظهار داشت: تجهیزات پزشكی مورد نیاز این منطقه تامین خواهد شد اما اتفاقات بزرگتری باید در این مناطق از استان یزد رخ دهد.
وزیر بهداشت در انتها اظهار داشت: علی رغم وضعیت مطلوب شاخص های بهداشتی و درمانی استان یزد، عدالت در دسترسی به خدمات حوزه سلامت در سطح این استان، به درستی تعریف نشده است و باید وضعیت خدمات در شهرستانهای این استان، مورد توجه قرار بگیرد و نیاز چندانی به توسعه خدمات در شهر یزد توسط بخش دولتی وجود ندارد و بخش خصوصی می تواند در این زمینه مشاركت داشته باشد و ما باید به وضعیت شهرستانها رسیدگی بیشتری نماییم.1397/06/29
12:04:06
5.0 / 5
4261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری