یك متخصص چشم هشدار داد

خطر نزدیك بینی با افزایش استفاده از موبایل

خطر نزدیك بینی با افزایش استفاده از موبایل آقای هویج: یك جراح و متخصص چشم اظهار داشت: با افزایش استفاده از صفحات دیجیتالی، بروز سونامی نزدیك بینی در راه می باشد.


دكتر عبدالرضا مدقالچی در گفت وگو با ایسنا، "عیوب انكساری" را از شایع ترین بیماری های چشم پزشكی دانست و از "نزدیك بینی" بعنوان شایع ترین عیوب انكساری در سنین بزرگسالی یاد كرد.
این فلوشیپ چشم اطفال اضافه كرد: تحقیقات نشان دهنده این است كه هر بار فعالیت های نزدیك چشم بیشتر شود، احتمال نزدیك بینی بیشتر می گردد. این فعالیت نزدیك بینی از قدیم و در شهرهایی مثل كاشان كه قالیبافی در آن رایج است، بیشتر است. همینطور در كشورهای آسیای جنوب شرقی مثل كشورهای كره جنوبی، چین و ژاپن بیشتر دیده می گردد.
رییس بخش چشم پزشكی بیمارستان امیرالمومنین (ع) رشت، اظهار داشت: منظور از سونامی، فعالیت كودكان و نوجوانان و استفاده ممتد آنها از تبلت، كامپیوتر و گوشی موبایل از سنین كودكی است كه همین سبب می گردد تطابق چشم بیشتر شده و نزدیك بینی در این افراد زیاد شود.
ایشان در ادامه در مورد راه های پیشگیری از نزدیك بینی، خاطرنشان كرد: نخستین نكته این است كه فرد را توجیه نماییم كه مشكل چیست و چگونه باید فعالیت های غیرضروری را بكاهد و یا فاصله استفاده از ابزار را بیشتر كند.
مدقالچی اظهار داشت: در فواصل كاری باید استراحتی به چشم بدهند كه تطابق چشم آزاد شود. استفاده از قطره چشم مثل آكروپین با غلظت كم هم هر شب یكبار می تواند تا حدی از افزایش شماره نزدیك بینی جلوگیری كند.
وی با اشاره به آمار موارد نزدیك بینی در گیلان، اظهار داشت: این آمار در شهرها بیشتر از روستا دیده می شود؛ چراكه روستاییان در فضای آزاد بزرگ شده و فعالیت های چشمی در آنها كمتر است. در این زمینه، اثبات شده كه اگر فرد در محیط باز فعالیت داشته باشد و كار نزدیك انجام ندهد، این مشكل كمتر می گردد و این مسئله می تواند با مطالعه هم در ارتباط باشد، مثلا در افرادی كه سواد كمتری دارند یا روستاییان، به مراتب كمتر از افرادی است كه در شهر زندگی می كنند و مطالعه زیاد دارند.1397/07/11
11:40:27
5.0 / 5
4097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری