توان اهدای عضو در ایران ۴ برابر آمار فعلی است

توان اهدای عضو در ایران ۴ برابر آمار فعلی است به گزارش آقای هویج مدیرعامل انجمن اهداء عضو ایران اظهار داشت: آخر سال قبل شاخص اهدای عضو (در یك میلیون نفر جمعیت) در ایران به ۱۱.۸ رسید؛ درحالیكه با عنایت به آمار بالای مرگ مغزی در كشور، این توان را داریم كه آنرا تا چهار برابر افزایش دهیم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، كتایون نجفی زاده در نخستین دوره آموزش تخصصی و مدیریتی فراهم آوری اعضای پیوندی استان كرمانشاه كه امروز (۲۲ دی) برگزارشد، با اشاره به اینكه اهداء عضو مسئله ای اجتماعی و ملی است كه باید برای ترویج آن در جامعه فرهنگ سازی نماییم، اضافه كرد: ضروری می باشد برای مردم فرهنگ سازی نماییم كه افراد مرگ مغزی در واقع مرده هایی هستند كه تنها قلب شان برای مدتی كوتاه تپش دارد.
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران با اشاره به اینكه افراد مرگ مغزی یك درصد از افراد فوت شده جامعه را می سازند، اظهار داشت: معتقدیم اینها افرادی هستند كه خداوند به آنها توفیق داده تا مرگی قهرمانانه داشته باشند و سبب نجات جان انسان های دیگر شوند.
وی رشد اهدای عضو در ایران را از سال ۷۹ تا آخر سال گذشته خوب توصیف كرد و اظهار داشت: سال ۷۹ شاخص اهدای عضو در كشور برای هر یك میلیون نفر، دو دهم درصد بود كه این رقم در سال ۹۶ به ۱۱.۵۸ رسیده كه پیشرفت خوبی است.
نجفی زاده اضافه كرد: البته باتوجه به آمار بالای مرگ مغزی در ایران، توان اهدای عضو در ایران چهار برابر این میزان است. از جانب دیگر تعداد بیماران نیازمند پیوند ما رقم بالایی یعنی حدود ۲۵ هزار بیمار است كه متاسفانه روزانه برخی از آنها به علت نرسیدن عضو جان خویش را از دست می دهند.
ایشان در ادامه به وضعیت اهدای عضو در كرمانشاه اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه برپایه آمار، میزان اهدای عضو در استان كرمانشاه خصوصا در بحث اهدای كلیه طی سال قبل اُفتی نسبی داشته است.
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران تصریح كرد: در تلاشیم تا بتوانیم آمار اهدای عضو در كرمانشاه را با همراهی متولیان امر و فرهنگ سازی بالا بریم.1397/10/22
14:55:22
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: اهدای عضو , بیمار , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری