رییس كمیته امداد اعلام كرد

ادغام بیمه مددجویان شهری كمیته امداد در بیمه سلامت، اعتبار كارت مددجویان تا اختتام اردیبهشت

ادغام بیمه مددجویان شهری كمیته امداد در بیمه سلامت، اعتبار كارت مددجویان تا اختتام اردیبهشت آقای هویج: رئیس كمیته امداد با اشاره به اقدامات انجام شده جهت انتقال بیمه مددجویان شهری به سازمان بیمه سلامت در جهت اجرای قانون برنامه پنجم توسعه و ادغام سازمان های بیمه گر، اظهار داشت: كارت كمیته امداد برای مددجویانی كه به سازمان بیمه سلامت منتقل شده اند تا اختتام اردیبهشت ماه اعتبار دارد و آنها می توانند تا زمان صدور دفترچه بیمه سلامت از این كارت استفاده كنند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، مراسم امضای تفاهم نامه بیمه سلامت مددجویان شهری كمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور پرویز فتاح رئیس كمیته امداد و طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، انجام شد.
در این مراسم فتاح ضمن تبریك نیمه شعبان، اظهار داشت: ما برای رسیدن به این نقطه مسیر طولانی را طی كردیم و در كمیته امداد و بیمه سلامت جلسات كارشناسی زیادی در این باره انجام شد و خوشبختانه به نقطه خوبی رسیدیم كه حاصل فكر مشترك همه مجموعه بود. همه بحث ها را انجام دادیم و هیچ اختلافی وجود ندارد و اتفاق نظر برای این كار هم در دولت یعنی بیمه سلامت، كمیته امداد، سازمان مدیریت و... و هم مجلس به وجود آمد.
انتقال ردیف بودجه ۵۰۰ میلیارد تومانی كمیته امداد به سازمان بیمه سلامتوی ضمن تاكید بر این نكته كه ردیف بودجه ای ۵۰۰ میلیارد تومانی از محل بودجه كمیته امداد به سازمان بیمه سلامت انتقال یافت، اضافه كرد: ما این بحث را به كمیسیون تلفیق بردیم، اما به نتیجه نرسیدیم. آقای موهبتی مستقیما وارد شدند و بوسیله آقای تاجگردون و در كمیسیون كار پیش رفت.
فتاح ضمن تشكر از اقدامات صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ردیف بودجه از كمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد كه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بود. در برنامه پنجم توسعه اعلام شده كه بیمه ها باید تجمیع شوند و ماهم جزو این قانون بودیم و مددجویان شهری ما دارای بیمه پایه كمیته امداد بودند.
وی افزود: برای حفظ كرامت انسانی و یكپارچگی در بیمه، تمام افراد تحت پوشش كمیته امداد و اقشار تحت پوشش ما باید مانند سایر مردم باشند كه با این اقدام این مهم محقق می شود. یعنی هم مددجویان ما نشان دار نیستند و هم كار به اهلش سپرده شد.
فتاح با بیان این كه این اقدام در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر انجام می شود، اظهار داشت: جمعیت هدفی كه بیمه شان به بیمه سلامت منتقل می شود، حدود یك میلیون نفر هستند و این تجمیع به نفع كشور است.
وی اضافه كرد: از شروع سال، كار در حال اجراست و چیزی معطل نمانده بود و به جامعه هدف مان اطمینان می دهیم كه مشكلی نیست و وضعیت شان بهتر می شود. ما هم در كنار بیمه سلامت هستیم و اجازه تعلل و توقف نمی دهیم. تا زمان صدور دفترچه بیمه سلامت، كارت های ما همچنان اعتبار خواهد داشت.
وی درانتها اظهار داشت: برای پیشبرد این هدف مهم از هیچ كمك بین بخشی دریغ نمی گردد و بعضی از افراد ما برای پیشبرد بهتر اهداف در كنار بیمه سلامت برای كمك خواهند ماند.
رییس كمیته امداد همین طور اشاره كرد: هزینه تبدیل بیمه نباید بر عهده مددجویان باشد و برای صدور دفترچه های جدید، كمیته امداد تمام هزینه ها را انجام خواهد داد.
اعتبار كارت مددجویان كمیته امداد تا اختتام اردیبهشت ماهفتاح اشاره كرد: كارت كمیته امداد برای مدد جویانی كه به سازمان بیمه سلامت منتقل شده اند تا اختتام اردیبهشت ماه اعتبار دارد و آنها می توانند تا زمان صدور دفترچه بیمه سلامت و تا اختتام اردیبهشت ماه از این كارت استفاده كنند. اما اگر در مناطق سیل زده مشكلی از بابت صدور دفترچه وجود داشت مدت زمان اعتبار كارت را بیشتر تمدید می نماییم.
به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، تفاهم نامه "پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری كمیته امداد امام خمینی(ره) " میان روسای سازمان بیمه سلامت ایران و كمیته امداد امام خمینی (ره) به امضا رسید.
به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، فتاح در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یك ملیون نفر از جمعیت شهری تحت پوشش كمیته امداد به سازمان بیمه سلامت منتقل شدند و برایشان ظرف دو ماه دفترچه بیمه سلامت صادر می شود. ماه ها روی این مساله كار شد و امروز به صورت نمادین اعلام عمومی شد. طی این تفاهم نامه ردیف بودجه ای این تعداد از مددجویان ما كه ۴۷۵ میلیارد تومان برای یك ملیون نفر در یك سال بود باز به سازمان بیمه سلامت منتقل می شود.
ارایه بلاعوض دفترچه بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان دولتوی با بیان این كه افراد تا اختتام اردیبهشت ماه می توانند با بازگشت به دفاتر پیشخوان دولت، دفترچه بیمه سلامت دریافت نمایند، اظهار داشت: كل هزینه صدور دفترچه بر عهده كمیته امداد است و مددجویان یك ریال هم نباید پرداخت كنند. از طرفی قرار شده بیمه سلامت تعاملش را با اماكن پزشك خانواده و مراكز سلامتی كه قبل از این مددجویان در آن خدمت می گرفتند حفظ كند.
فتاح در پاسخ به سوال ایسنا درباره جمعیتی كه همچنان از نظر درمانی تحت پوشش كمیته امداد هستند، اظهار داشت: هم اكنون با این تفاهم نامه كل بیمه شدگان كمیته امداد در حوزه خدمات پایه در سازمان بیمه سلامت ادغام شدند. باید توجه كرد كه خدمات درمانی كمیته امداد برای جمعیت هدفش شامل شهری و روستایی وجود داشت. طبق قانون، جامعه روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از نظر درمانی از ما جدا شدند و دفترچه بیمه همگانی داشتند. بدین سبب فقط شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر باقی مانده بود كه حدود یك میلیون نفر بودند. بدین سبب بطور كلی درحال حاضر كل مجموعه تحت پوشش ما كه بالغ بر ۴ میلیون نفر هستند دفترچه بیمه درمانی دارند و خدمات یكسان دریافت می كنند.
برقراری بیمه مكمل كمیته امداد برای مددجویان۵۰هزار مددجو مبتلا به بیماری های صعب العلاجوی با بیان این كه ما در حوزه بیمه مكمل هم فعالیت می نماییم باز اظهار داشت: تمام آن چهار میلیون نفر تحت پوشش بیمه مكمل كمیته امداد خواهند بود و داریم به نقطه ای می رسیم كه ادعا نماییم تمام جمعیت تحت پوشش ما نباید هیچ هزینه ای برای درمان از جیبشان پرداخت كنند و داریم به این هدف نزدیك می شویم. از طرفی حدود ۵۰ هزار نفر از این بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج و سخت هستند و هزینه هایشان بالاست و بیكه عمومی و تكمیلی ما كفاف هزینه هایشان را نمی كند كه آنها را به صورت ویژه نگاه می نماییم.1398/01/28
13:41:01
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری