مصرف روزانه آسپرین به همه افراد سفارش نمی گردد

مصرف روزانه آسپرین به همه افراد سفارش نمی گردد به گزارش آقای هویج پزشكان اخطار دادند كه مصرف روزانه قرص آسپرین در افرادی كه به بیماری قلبی مبتلا نیستند می تواند خطر خونریزی مغزی را افزایش دهد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، افرادی كه به بیماری قلبی مبتلا نیستند و به منظور جلوگیری از حمله قلبی و سكته مغزی روزانه قرص آسپرین مصرف می كنند در معرض خونریزی شدید مغزی قرار دارند.
پزشكان آمریكایی همواره به سالمندانی كه گرفتار حمله قلبی یا سكته مغزی نشده اند اما در معرض فزاینده این خطر قرار دارند مصرف روزانه قرص آسپرین را سفارش می كنند؛ روشی كه پیشگیری اولیه خوانده می شود.
در یك بررسی جدید محققان به ارزیابی اطلاعات بدست آمده در ۱۳ تحقیق دیگر پرداختند كه در آنها تاثیرات داروی آسپرین در بیشتر از ۱۳۴ هزار نفر مورد مطالعه قرار گرفته بود. آنها در بررسی های خود مشاهده نمودند خطر خونریزی مغزی نادر است و مصرف داروی آسپرین خطر خونریزی داخلی را به ازای هر ۱۰۰۰ نفر دو مورد بالا می برد. با این وجود خطر خونریزی همچنان در افرادی كه این دارو را مصرف كرده بودند در مقایسه با افراد دیگر ۳۷ درصد بیشتر بوده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیمارانی كه سابقه حمله قلبی یا سكته مغزی داشته اند تاثیر دوز پایینی از داروی آسپرین در جلوگیری از حمله قلبیِ دیگر، مورد تایید كارشناسان است اما بی خطر بودن مصرف این دارو برای افراد سالم كمتر شناخته شده است.1398/02/24
21:19:20
5.0 / 5
4180
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پیشگیری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری