وزیر بهداشت: طرح تحول سلامت با اولویت پیشگیری ادامه می یابد

وزیر بهداشت: طرح تحول سلامت با اولویت پیشگیری ادامه می یابد به گزارش آقای هویج وزیر بهداشت از ادامه طرح تحول سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: در مرحله دوم این طرح، اولویت پیشگیری بر درمان مورد تاكید است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی امروز (۱۲ مرداد) در آیین افتتاح بیمارستان قدس پاوه با اشاره به دستاوردهای عظیم نظام در عرصه سلامت در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اظهار داشت: كاهش مرگ و میر زنان و كودكان و كاهش بیماری های واگیر همچون این دستاوردها است. همینطور حركت های خوبی در زمینه كاهش بیماریهای غیرواگیر در كشور صورت گرفته است.

وی به طرح بسیج ملی كنترل فشار خون بالا در كشور اشاره نمود و اضافه كرد: همه در اجرای این طرح ملی همكاری موثری داشتند و این طرح یكی از دستاوردهای مهم كشور در حوزه سلامت به حساب می آید.

نمكی به پیام تبریك دبیركل سازمان جهانی بهداشت در مورد این دستاورد اشاره نمود و این پیام را نشانه بزرگی این طرح در اوج تحریم ها دانست.

ایشان در ادامه با اشاره به ادامه طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: مرحله اول این طرح شامل توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی، كاهش پرداختی از جیب مردم و رسیدگی به بیماران صعب العلاج بود.

وی ادامه داد: در مرحله دوم این طرح تقدم پیشگیری بر درمان، تقدم درمان سرپایی بر بستری و هم توسعه زیرساخت ها در مناطق كمتر برخوردار برای ما حائز اهمیت و در اولویت است.

نمكی تصریح كرد: برای توسعه عدالت در سلامت باید بیشترین سرمایه گذاری در مناطق كمتر برخوردار صورت گیرد.

نمكی مرزنشینان مرفه و برخوردار را مهم ترین حافظان امنیت مرزها دانست و اضافه كرد: وقتی مرزنشینان ما در رفاه باشند، بالاترین امنیت را در مرزها خواهیم داشت.

وزیر بهداشت با اشاره به درخواست مسئولین منطقه در حوزه بهداشتی و درمانی اظهار داشت: با تمام توان برای تحقق این خواسته ها تلاش می نماییم.

نمكی تامین سی تی اسكن را یكی از این خواسته ها عنوان نمود و اضافه كرد: این دستگاه در اسرع وقت برای بیمارستان پاوه ارسال می شود.

وزیر بهداشت همینطور تامین نیروی متخصص و هم نیروی انسانی برای تكمیل كادر بیمارستان پاوه را خواسته دیگر مسئولان منطقه عنوان و قول پیگیری آنرا داد.1398/05/12
17:17:42
5.0 / 5
4191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری