اجماع مسئولان برای خودكفاییِ دارو

تولید 300 قلم ماده اولیه دارویی بزودی

تولید 300 قلم ماده اولیه دارویی بزودی به گزارش آقای هویج رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اجماع نظر مسئولانِ قوای مختلف در زمینه پشتیبانی از تولید داخلی در حوزه دارو و مواد اولیه دارویی، اظهار داشت: بر همین مبنا مقرر است 300 قلم ماده اولیه دارویی را در زمان كوتاهی در كشورمان تولید نماییم.دكتر محمدرضا شانه ساز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مهم ترین اقدام دولت دوازدهم در حوزه دارو، اظهار داشت: به هر حال ما در ضمن این سال ها روندی رو به رشد و برنامه ریزی شده را در حوزه دارو پیش بردیم و این روند ادامه دار بوده است.

وی اضافه كرد: بطوریكه حالا با وجود آنكه در تحریم به سر می بریم، اما تعداد زیادی از شركت های داروسازی برای افتتاح خطوط جدید و حتی برای افتتاح كارخانه های خودشان در صف هستند و از وزیر بهداشت هم دعوت كرده اند تا بتوانند از خطوط تولیدشان رونمایی كنند. در عین حال آقای وزیر هم اعلام نمودند كه هر ماه یك خط تولید یا كارخانه را افتتاح می نماییم و این وعده تابحال عملی شده است؛ بطوریكه طی چند ماه اخیر، هر ماه یك كارخانه داروسازی را افتتاح كرده ایم.

شانه ساز افزود: علاوه بر این به صورت تكی مجوز تولید تعداد زیادی از محصولات را در حوزه دارویی عرضه كرده ایم. بدین سبب در حوزه پشتیبانی از تولید داخلی، اتفاقات بسیار خوبی افتاده است كه ناشی از برنامه ریزی و حمایت هایی است كه از تولید داخل انجام شده است. از طرفی با عنایت به تحریم هایی كه مقابل كشورمان انجام شده، همه مسئولان در قوای مختلف به این اتفاق نظر و اجماع رسیده اند كه از تولید داخل هم در زمینه مواد اولیه دارویی و هم در زمینه دارو، حمایت بیشتری شود.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه طبق برنامه ریزی های ما مقرر است كه با هماهنگی معاونت فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و هلدینگ های دارویی، ۳۰۰ قلم ماده اولیه دارویی را در زمان كوتاهی در كشورمان تولید نماییم، اظهار داشت: بدین سبب شعار رونق تولید در بخش های مختلف حوزه دارو در حال تحقق است.

منبع:

1398/06/08
10:50:10
5.0 / 5
4713
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری