نتایج یك مطالعه در آمریكا نشان داد

دیابت، فشار خون بالا و آسم پیامد ناامنی غذایی

دیابت، فشار خون بالا و آسم پیامد ناامنی غذایی به گزارش آقای هویج ناامنی غذایی در بزرگسالان و جوانان خطر مبتلا شدن به دیابت، فشار خون بالا و آسم را زیاد می كند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، پارادوكس ناامنی غذایی در كشورهای ثروتمند، ارتباط آن با افزایش وزن است. حالا، نتایج مطالعه انجام شده در آمریكا نشان داده است جوانان در این كشور كه از ناامنی غذایی رنج می برند نه تنها گرفتار چاقی هستند بلكه بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری های در رابطه با شاخص توده بدنی بالا و همینطور بیماری انسدادی مجرای تنفسی همچون آسم قرار دارند.
در این مطالعه بررسی هایی روی ۱۵ هزار جوان انجام گرفت. محققان مشاهده نمودند كه ۱۶۴۷ نفر از آنان گرفتار ناامنی غذایی هستند بگونه ای كه مواد غذایی مناسب و كافی برای رفع نیازهای تغذیه ای خویش را دریافت نمی كنند.
به گفته محققان احتمال چاقی در افرادی كه ناامنی غذایی دارند نسبت به افراد دیگر هفت درصد بیشتر است. همینطور با بررسی میزان احتمال مبتلا شدن به دیابت مشخص شد در افراد گروه اول میزان مبتلا شدن به دیابت حدود دو برابر بیشتر بوده است.
علاوه بر این، در افرادی كه از امنیت غذایی برخوردار نیستند احتمال مبتلا شدن به فشار خون بالا ۱۶ درصد بوده این درحالیست كه در گروه دیگر این رقم ۱۱ درصد بوده است.
محققان همینطور اظهار داشتند: استرس مزمن ناشی از ناامنی غذایی به مقاومت انسولین، چاقی و فشار خون بالا كمك می نماید. استرس می تواند سیستم عصبی-غدد درون ریز را فعال و ترشح گلوكوكورتیكوئید را تحریك كرده كه در نهایت متابولیسم را تغییر می دهد و به افزایش چربی انباشت شده منجر می شود.
به گزارش مدیكال اكسپرس، همینطور استرس در بروز بیماری آسم و دیگر بیماری های انسدادی مجرای تنفسی همچون برونشیت مزمن نقش دارد.1398/07/11
11:47:45
5.0 / 5
3860
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تغذیه , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری