با هدف پیشگیری از ویروس كرونا؛

ورود و خروج در پایانه های مرزی عسلویه تنها با تائید تیم قرنطینه ممكنست

ورود و خروج در پایانه های مرزی عسلویه تنها با تائید تیم قرنطینه ممكنست به گزارش آقای هویج ایسنا/بوشهر مدیرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ اظهار داشت: باتوجه به اهمیت پیش گیری از مبتلاشدن به ویروس كرونا ورود و خروج از همه پایانه های مرزی دریایی و هوایی عسلویه تنها با تائید تیم قرنطینه دانشگاه علوم پزشكی امكان پذیر شد.


وحید مالكی در جلسه كمیته ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه پارس اظهار داشت: وجود بحران در صنعت همواره جدی تر از سایر بخش های جامعه است، بدین سبب ارتقاء سطح مراقبت های بهداشتی در مبادی ورودی منطقه ویژه پارس نیز یكی از لزوم های حال حاضر برای پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا است.
وی با اشاره به هماهنگی مطلوب بین دانشگاه علوم پزشكی و بهداشت و درمان صنعت نفت در استان بوشهر اضافه كرد: برمبنای دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی تیم های قرنطینه مرزی وزارت بهداشت همچون گذشته و با شدت و حساسیت بیشتر ورود و خروج از پایانه های مرزی را مورد پایش قرار می دهند.
این مسئول افزود: پایش های صورت گرفته نه تنها برای كارشناسان چینی شاغل در منطقه بلكه تمامی افراد خارجی و ایرانی كه از خارج كشور وارد عسلویه می شوند صورت می گیرد.
مدیرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ عنوان كرد: تابحال پرواز خارجی وارد فرودگاه عسلویه نشده است اما تمهیدات لازم برای استقرار تیم قرنطینه دانشگاه علوم پزشكی بوشهر در صورت برقراری پروازهای خارجی صورت گرفته است.
مالكی افزود: آموزش نقش اساسی در پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری دارد و باتوجه به وجود شركت های مختلف در واحدهای منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، آموزش های لازم در كارخانه ها، كارگاه ها، مراكز تجمع، كمپ ها و رستوران های منطقه با حضور كارشناسان بهداشت محیط شبكه بهداشت و HSE منطقه ویژه ارائه می شود.
وی بیان كرد: تجهیزات و وسایل لازم برای پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری توسط بهداشت و درمان صنعت نفت برمبنای آمار در اختیار افراد قرار خواهد گرفت و آموزش های عمومی لازم نیز به نمایندگان واحدهای مختلف منطقه ارائه می شود.
مدیرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ اشاره كرد: دستگاه های متولی حاضر در منطقه ملزم به اعلام تاریخ ورود افراد خارجی به منطقه و اعلام آن به دانشگاه علوم پزشكی استان بوشهر حداقل ۱۰ روز قبل از ورود آنان هستند.
وحید مالكی عنوان كرد: كاركنان خارجی شركت های حاضر در منطقه ویژه برمبنای دستورالعمل وزارت بهداشت مورد پایش قرار می گیرند.
منبع:

1398/11/15
23:24:19
5.0 / 5
3933
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری