آگهی سازمان جهانی بهداشت نسبت به رفع شتاب زده محدودیت های مقابله با كرونا

آگهی سازمان جهانی بهداشت نسبت به رفع شتاب زده محدودیت های مقابله با كرونا آقای هویج: سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (جمعه) به كشورها آگهی داد كه نسبت به رفع محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از گسترش كروناویروس با احتیاط و تدریجی عمل كنند و نسبت به همین مورد در آفریقا نیز ابراز نگرانی كرد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، تدروس آدهانوم، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود بااینكه این آژانسِ سازمان ملل متحد، تمایل دارد كه شاهد تسكین وضعیت كشورها باشد اما در عین حال رفع محدودیت ها می تواند به تجدید فعالیت مرگبار كروناویروس منجر شود.
به گفته وی در بعضی از كشورهای اروپایی همچون ایتالیا، آلمان، اسپانیا و فرانسه "كاهش خوشایندی" از این اپیدمی صورت گرفته است اما "شتاب هشداردهنده" در انتقال این ویروس در جاهای دیگر همچون ۱۶ كشور آفریقایی مشاهده شده است.
تاكنون شمار كلی مبتلایان به كووید-۱۹ در جهان یك میلیون و ۶۹۹ هزار و ۶۳۲ نفر اعلام شده است كه ۱۰۲ هزار و ۷۳۴ نفر از آنها جان باخته اند.
یمن نیز روز گذشته (جمعه) نخستین مورد مبتلاشدن به كروناویروس را در خاك خود تایید نمود و گروه های امدادی نیز در حال كمك رسانی به وضعیت شیوع این ویروس در كشوری هستند كه جنگ، سیستم های بهداشتی آنرا به هم ریخته و گرسنگی و بیماری را گسترش داده است.
تدروس آدهانوم در صحبت های روز گذشته خود هم چنین نسبت به شمار زیاد موارد مبتلاشدن به كووید-۱۹ در بین كادر درمانی و كاركنان بهداشتی كشورها بطور ویژه ای ابراز نگرانی كرد. بگفته وی در بعضی از كشورها تا ۱۰ درصد از نیروهای كادر درمانی به این ویروس مبتلا شده اند كه این امر روندی نگران كننده است.
یك كارگروه تامین كننده جدید سازمان ملل، تهیه و توزیع تجهیزات محافظ، تشخیص آزمایشگاهی و اكسیژن را به كشورهایی كه بیشترین میزان احتیاج به آنرا دارند، هماهنگ كرده و ترتیب می دهند.
به گفته دبیركل سازمان جهانی بهداشت، كارگروه های این آژانس نیاز است هر ماه حداقل ۱۰۰ میلیون ماسك و دستكش پزشكی، تا ۲۵ میلیون ماسك طبی N-۹۵، گان و محافظ صورت، حداكثر ۲.۵ میلیون كیت تشخیصی آزمایش و مقادیر زیادی متمركز كننده اكسیژن و سایر تجهیزات را برای مراقبت های بالینی حمل كنند.
تدروس آدهانوم گفت: طبق برنامه جهانی غذا (WFP)، این آژانس سازمان ملل كه مسئولیت تداركات آنرا به عهده دارد، هشت هواپیمای ۷۴۷، هشت هواپیمای باری با اندازه متوسط و چندین هواپیمای مسافربری كوچك تر را برای انتقال كالاها و امدادگران مورد نیاز در این عملیات كه دارای هشت مركز است، به كار خواهد گرفت.
دبیركل سازمان جهانی بهداشت از اهداكنندگان خواست تا در عملیات برنامه جهانی غذا كه ۲۸۰ میلیون دلار تخمین زده می شود، مشاركت كنند. این در حالیست كه هزینه تهیه لوازم "بسیار بیشتر" خواهد بود.
مایكل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی WHO با بیان این كه جهان بسیار مدیون كادر درمانی در خط مقدم مبارزه با كروناویروس است، اعلام نمود استفاده كادر درمانی از وسایل محافظتی مناسب از اهمیت بالایی برخوردارست.
به گفته دبیركل سازمان جهانی بهداشت هیچ كشوری از شیوع این بیماری مصون نخواهد بود، چونكه بتازگی مواردی از مبتلاشدن در ژاپن مشاهده شده كه هیچ گونه ارتباط مشخصی با دیگر موارد در رابطه با شیوع نداشته اند.
وی افزود همه كشورها حتی كشورهای توسعه یافته باید از این همه گیری استفاده كنند تا شكاف های موجود را پیدا كنند، چونكه الان عدم آمادگی سیستم بهداشت عمومی در خیلی از كشورها مشاهده می شود.
بنا بر گزارش رویترز، تدروس آدهانوم هم چنین اشاره كرد: هیچ كشوری در مقابل این بیماری مصون نیست. هیچ كشوری نمی تواند ادعا كند كه دارای یك سیستم بهداشتی قوی است. ما باید واقعاً صادق باشیم و این مشكل را ارزیابی كرده و برطرف نماییم.
منبع:

1399/01/23
20:24:01
5.0 / 5
2898
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری