پژوهشگران آلمانی مطرح كردند

احتمال ارتباط اضافه وزن با شدت كووید- 19

احتمال ارتباط اضافه وزن با شدت كووید- 19 آقای هویج: پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، این احتمال را مطرح نمودند كه شاید اضافه وزن با شدت كووید- 19 در ارتباط باشد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران "مرکز دیابت آلمان" (DZD) با همکاری پژوهشگران "بیمارستان کودکان بوستون" (Boston Children's Hospital) و "دانشگاه هاروارد" (Harvard University)، پژوهشی را درباره ارتباط میان اضافه وزن، پخش نامتناسب چربی، نقص سلامت متابولیک و ارتباط این موارد با شدت کووید- 19 آغاز نموده اند.
پژوهشگران به این نکته اشاره کردند که بیشتر پژوهش های انجام شده در مورد کووید- 19، داده های مربوط به وزن افراد را ارائه نمی دهند. ارائه این داده ها، از اهمیت زیادی برخوردارست برای اینکه می توان از آنها برای برآورد کردن توده بافت چربی بهره برد.
این گروه پژوهشی در بررسی خود، به صورت مختصر به یافته های پژوهشی جدید اشاره کردند و در این پروژه نشان دادند که ممکنست اضافه وزن، با شدت کووید- 19 در ارتباط باشد. یافته های این پژوهش نشان می دهند که خطر افزایش شدت کووید- 19 در اثر اضافه وزن، با بیماری های قلبی- عروقی ارتباطی ندارد.
پژوهشگران در این پروژه، به تحلیل مکانیسم هایی پرداختند که این ارتباط را توضیح می دهند. یکی از این موارد، اختلال عملکرد تنفسی ناشی از اضافه وزن است که می تواند به مشکلاتی مانند "کم اکسیژنی" یا "هیپوکسی" (hypoxia) منجر شود.
این پژوهش، نه فقط به محاسبه "شاخص توده بدنی" (BMI) می پردازد، بلکه دور کمر و سطح انسولین و گلوکز را نیز اندازه گیری می کند. این داده ها می توانند شرایط مهمی مانند پیش دیابت و مقاومت انسولین را نیز بررسی نمایند.
این پژوهش، در مجله "Nature Reviews Endocrinology" به چاپ رسید.
منبع:

1399/02/07
18:36:41
5.0 / 5
2655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری