استاندار تهران:

هیچ بیمار كرونایی در تهران پشت در بیمارستان ها نماند

هیچ بیمار كرونایی در تهران پشت در بیمارستان ها نماند به گزارش آقای هویج استاندار تهران اظهار داشت: در استان تهران هیچ بیمار مبتلا به كرونایی به لحاظ سنی، جنسی و تابعیتی پشت در بیمارستان ها نماند.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم جشنواره فرشته مهر که برای پاسداشت ۱۱۰ شهید سلامت در بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد، اظهار داشت: در مسئله کرونا برای نخستین بار بود که دنیا در مقابل یک مشکل عمومی قرار گرفت که آن هم بحث بیماری و ویروس منحوس کرونا بود که کارآمدی، برنامه ریزی و توان نیروهای علمی و متخصص کشورها در مقابل این بیماری می توانست ملاکی برای ارزیابی باشد. از آغاز وقوع این بیماری در استان تهران ستاد مقابله با کرونا با فرماندهی دکتر زالی آغاز به کار کرد. اقدامات همه جانبه شرایطی را فراهم نمود که امروز آمار و ارقام استان تهران در بعد جهانی و ملی خصوصیت های خاص خویش را داشته باشد.

وی اضافه کرد: ما داریم از استانی صحبت می نماییم که از نظر تراکم جمعیت، پر تراکم ترین جمعیت کشور را داراست. به صورتی که اگر میانگین کشوری ۵۰ نفر در کیلومتر مربع است، این عدد در استان تهران ۱۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع است. یکی از خصوصیت های این ویروس هم علاقه مندی و تکثیر آن در محیط های شلوغ است. همینطور ۲۹۰ هزار کارمند استانی در تهران شاغلند، ۱۹۰ هزار کارمندان ملی هم در استان تهرانند. ۱.۵ میلیون نفر اتباع به صورت رسمی و غیررسمی در تهران زندگی می کنند.

محسنی بندپی افزود: باید توجه کرد که پیش از بروز بیماری کووید-۱۹ در کشور، در سامانه سیب وزارت بهداشت زیر ۱۰ درصد ثبت نام شدگان و کمترین میزان ثبت نام مربوط به استان تهران بوده که حالا به بالای ۸۱ درصد رسیده است. در عین حال به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در استان تهران، یک تخت بیمارستانی دولتی داریم. ازاین رو با این تراکم جمعیت و امکانات بهداشتی، کارآمدی عرضه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی کارنامه بسیار درخشانی را عرضه کرده است. همینطور در استان تهران یک همکاری و همفکری شکل گرفته بود.

وی اظهار نمود: بر همین مبنا عزیزان در سپاه پاسداران در کمتر از ۴۸ ساعت بیمارستانی ۵۰۰ تخت خوابی را راه اندازی کردند. ارتش در کمتر از ۴۸ ساعت مرکز نقاهتگاهی ۲۰۰۰ تخت خوابی را راه اندازی کردند. وقتی چین اعلام نموده بود که ظرف ۹ روز یک بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی را راه اندازی کردیم، ما متعجب می شدیم، اما با ظرفیت و توانایی خودمان این اقدامات را انجام دادیم. همه بروکراسی های اداری که وجود داشت قوه قضاییه از مسیر عرضه دهندگان برداشتند.

محسنی بندپی اعلام نمود: ما در آسایشگاه کهریزک ۱۴۷۰ سالمند و معلول ذهنی داشتیم که تا امروز ۲۷ نفر آنها بر اثر کرونا از دنیا رفته اند. این درحالیست که انگلیسی که همواره می گفت من بهترین عرضه دهنده خدمات سلامت هستم، سالمندان را در مرکز نگهداری سالمندان رها کرد و بالای ۳۰ تا ۳۵ درصدشان بر اثر کرونا فوت کردند و در آمریکا و ایتالیا و سایر کشورها هم همین اتفاق افتاده است. ارزشمندی عرضه خدمات در استان تهران عدالت در سلامت بوده است. هیچ بیماری به لحاظ سنی، جنسی و تابعیتی پشت در بیمارستان ها نماند. در تهران در ایام اول اسفند ۲۵۰۰ تخت ویژه را برای کرونا از جانب دانشگاه های علوم پزشکی در تهران افتتاح شد.

وی تصریح کرد: در استان تهران یک استراتژی ما افزایش حساسیت ها و پیشگیری از نرمال سازی بود و بر همین مبنا توانستیم مدیریت بیماری را در استان تهران از نظر آمار و ارقام داشته باشیم. امیدوارم این بیماری را ریشه کن نماییم. در عین حال این آمادگی در استان تهران وجود دارد که اگر باردیگر شاهد بروز این بیماری بودیم بتوانیم با آن مقابله نماییم.
1399/03/09
11:45:31
5.0 / 5
2609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری