حریرچی مطرح كرد:

ابراز امیدواری برای نهایی شدن تولید داخلی واكسن آنفلوآنزا تا پاییز سال جاری

ابراز امیدواری برای نهایی شدن تولید داخلی واكسن آنفلوآنزا تا پاییز سال جاری به گزارش آقای هویج خراسان شمالی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از نهایی شدن تولید داخل واكسن آنفلوآنزا و استفاده از آن تا پاییز سال جاری ابزار امیدواری كرد.


دکتر حریرچی در جمع خبرنگاران در بجنورد در تاریخ سوم مرداد ماه در پاسخ به خبرنگار ایسنا در ارتباط با تأمین واکسن آنفلوآنزا با عنایت به شیوع کرونا و استفاده از آن برای زمان فصل سرد سال اظهار داشت: سال جاری قطعا میزان تجویز واکسن آنفلوآنزا را در گروه های صدمه پذیر اضافه خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: زنان آبستن که تحت پوشش مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت هستند و افرادی که ریسک پذیر بوده و بیماری زمینه ای دارند، بطور حتم این واکسن را خواهند گرفت.
حریرچی افزود: سیاست وزارت بهداشت استفاده۱۰۰درصدی افراد از واکسن آنفلوآنزا نیست و سایر افرادی که تمایل به استفاده از آن دارند واکسن تهیه می شود تا بتوانند با قیمت ارزان خریداری کنند.
ابتلای کودکان به ویروس کرونا به اثبات رسیده است
وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با استفاده از ماسک هم بیان نمود: در شرایط کنونی که میزان فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ افزوده شده است و حدود یک پنجم موارد فوت کشور را این بیماری تشکلی می دهد، مهمترین اولویت استفاده همگانی مردم از ماسک است و اگر استفاده از ماسک به ۹۵ درصد در بین مردم برسد به اندازه تعطیلی های شدید فروردین ماه موثر خواهد بود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم درخواست نمود تا از هرگونه تجمع، مهمانی و... به صورت اکید اجتناب کنند و حتما مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند.
وی تاکیدکرد: ثابت شده است که بچه ها هم همانند بزرگسالان به این ویروس مبتلا می شوند و علاوه بر اینکه در خودشان علایم بیماری بروز پیدا می کند می توانند پدربزرگ، مادربزرگ خویش را هم مبتلا کنند.
حریرچی خاطرنشان کرد: باید خروج بچه ها و افراد پرریسک از منزل به صفر و یا به حداقل برسد.
صادرات قطره چکانی لوازم بهداشتی به خارج کشور
وی در ارتباط با استفاده از لوازم بهداشتی هم به منظور پیش گیری از این بیماری اظهار داشت: تاکید ما بر استفاده از ماسک و همینطور شست و شوی دست ها با آب و صابون است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: اگر آب و صابون در دسترس نبود می توان از محلول های ضدعفونی دست بهره برد.
وی افزود: در ارتباط با لوازم بهداشتی هیچ کمبودی وجود ندارد و حتی مازاد هم وجود دارد و در این حوزه امر صادرات را هم انجام می دهیم، اما صادرات به صورت قطره چکانی انجام می شود تا در صورت نیاز با کمبود مواجه نشویم.
هیچ داروی گیاهی موثر بر بیماری کووید ۱۹ کشف نشده است
حریرچی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با ادعای بعضی از افراد در ارتباط با کشف برخی داروهای گیاهی موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ اظهارکرد: هیچ داروی گیاهی و هیچ داروی ناشی از طب سنتی که موثر بر درمان بیماری کووید ۱۹ باشد و یا حتی تأثیر خیلی کمی داشته باشد، کشف نشده است و با متخلفان که در شهرستان ها این اقدامات را انجام می دهند برخورد قاطع می شود و از مردم درخواست نمود که نه بیمار خویش را در معرض خطر قرار دهند و نه پولشان را تلف کنند.
وی در ارتباط با داروهای شیمیایی خارج از بازار متداول یعنی داروخانه ها که توزیع می شود هم اظهار داشت: تاکید اکید می نماییم که اغلب آن هایی که بیرون به فروش می رسد تقلبی هستند، آنها داروهای پیش پا افتاده ای هستند که لیبل آنها عوض شده و در خارج داروخانه ها و در زیرزمین و... به فروش می رسد.1399/05/03
15:33:50
5.0 / 5
2257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری