ارتباط مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به كووید-۱۹

ارتباط مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به كووید-۱۹ نتایج یك تحقیق جدید نشان میدهد: مصرف سیگار الكترونیكی با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ ارتباط دارد.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، نتایج به دست آمده در این بررسی جدید حاکی از آن است: مصرف سیگار الکترونیکی حداقل در نوجوانان و جوانان با افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ مرتبط می باشد.

در این بررسی محققان به مطالعه روی بیشتر از ۴۳۰۰ نوجوان و جوان آمریکایی ۱۳ تا ۲۴ سال پرداختند. این افراد به پرسش هایی در مورد عادت به مصرف سیگار و سیگار الکترونیکی و مشاهده علایم بیماری کووید-۱۹ پاسخ دادند.

در میان افرادی که تست تشخیصی کووید-۱۹ انجام داده بودند مشخص شد مصرف سیگار الکترونیکی با افزایش پنج برابری احتمال مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ همراه می باشد همینطور افرادی که هم به مصرف سیگار الکترونیکی و هم سیگارهای معمولی اعتیاد داشتند هفت برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ بوده اند.

محققان اظهارکردند: جوانان تصور می کنند که به علت جوان بودن به کروناویروس آلوده نمی شوند یا علائمی از بیماری کووید-۱۹ را تجربه نمی کنند اما نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که عادت به استعمال سیگارهای معمولی و الکترونیکی دارند با خطر فزاینده مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ مواجهند.

محققان از چرایی ارتباط میان مصرف سیگار و افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ اطلاعی ندارند اما به قول آنان چندین فرضیه در این رابطه مطرح است. مصرف سیگارهای معمولی و الکترونیکی به ریه ها صدمه می زند و سیستم ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد و امکان دارد فرد را در معرض کروناویروس و مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ قرار دهد.

به گزارش آقای هویج به نقل از لایوساینس، همینطور به قول محققان رفتارهایی از قبیل تماس دست ها با صورت و دهان هنگام مصرف سیگار می تواند احتمال خطر مبتلا شدن به کووید-۱۹ را افزایش دهد.
1399/05/23
15:02:46
5.0 / 5
2020
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری