اعتراض به اطلاعیه سفر ستاد كرونا

اعتراض به اطلاعیه سفر ستاد كرونا به گزارش آقای هویج ستاد كرونا در اطلاعیه ای از مردم خواسته در تعطیلات پیش رو از سفر پرهیز كنند. اما وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این خواسته واكنش نشان داده و در اعتراض به آن گفته است: «سفر كمترین تاثیر را در شیوع ویروس كرونا دارد.»


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان آخرین برآورد از میزان خسارت واردشده از کووید -۱۹ به صنعت گردشگری را ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام نموده است. او گفته که نگران ورشکستگی این صنعت است. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که قبلا هم نسبت به تعطیلی موزه ها و تاسیسات گردشگری در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا مقاومت نشان داده بود، اینک نسبت به اطلاعیه اخیر ستاد کرونا معترض شده و گفته است: «در سطح ملی به کرات این مساله مطرح است که سفر سبب تشدید کرونا می شود، در صورتیکه رعایت نکردن فاصله اجتماعی، ازدحام و استفاده نکردن از ماسک، عامل اصلی شیوع است و سفر کمترین تأثیر را دارد.»
او این سخنان را در جلسه شورای معاونان و مدیران استانی این وزارتخانه مطرح کرده و از ارسال نامه ای به رئیس جمهور درباره آسیبی که به صنعت گردشگری وارد شده، آگاهی داده است. مونسان اظهار نمود که «در این نامه تاکید کرده ام در صورت ادامه این روند، صنعت گردشگری آزار جبران ناپذیری متحمل خواهد شد. در نیمه دوم سال، موج بزرگ بیکاری را شاهد خواهیم بود. خیلی از مردم تمام سرمایه زندگی خودرا برای راه اندازی تأسیسات گردشکری سرمایه گزاری نموده اند که با شراط به وجودآمده امیدی به درآمد و بازپرداخت وام ها وجود ندارد.»
ولی تیموری، معاون گردشگری این وزارتخانه هم در همان جلسه به اطلاعیه ستاد کرونا درباره پرهیز از سفر در تعطیلات ماه محرم واکنش نشان داد و اصرار کرد که در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای درباب لغو سفر وجود ندارد و در ادامه هم اظهار داشت: «با توجه به این که تنها یک ماه برای انجام سفر فرصت باقی مانده است مدیران کل استانی باید در جلسات استان از انجام سفر دفاع کنند و با اتخاذ تصمیمات درست و تشدید نظارت ها به انجام سفر کمک کنند.»
ستاد ملی کرونا روز گذشته در اطلاعیه ای از مردم خواست: با توجه تعطیلات پیش رو و احتمال سفر، حداقل تردد در سطح شهرها و جاده ها را داشته باشند و از اقلیتی که در این زمینه بی توجه هستند نیز درخواست نمود به جمع کثیر ایرانیان همراه برای مقابله با کرونا بپیوندند و باتوجه به دستورات پزشکان و پرستاران وزارت بهداشت با رعایت کلیه دستورالعمل ها به کرونا مبتلا نشوند و دیگران را مبتلا نکنند.
این ستاد تصریح کرد: بر طبق آخرین سفارش های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری اجتماعی با ماندن در خانه و حداقل جابه جایی در سطح شهرها و جاده ها و استفاده از ماسک موثرین ترین راه برای پیش گیری از کرونا است.
هرچند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بعضی از فعالان گردشگری در بحران کنونی نسبت به ضد تبلیغ های ستاد کرونا و وزارت بهداشت مقابل سفر شاکی شده اند، اما وزارت بهداشت سفر را یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور معرفی کرده و خواسته که از گسترش آن جلوگیری شود.
سعید نمکی هفدهم تیرماه در سخنانی اظهار نمود: «متاسفانه سفرهایی انجام شد و در جریان آن بمب ویروس را با خود حمل کردیم و دیگران و خودمان را گرفتار کردیم. هیچ گاه نمی توانم غم سنگینی را که در طول این مدت بر دل بنده و همکارانم سنگینی کرد فراموش کنم؛ این که کودک ۱۰ ساله ای که با پدر و مادر به قشم رفت و در بندرعباس بجای بازگشت به آغوش پدر و مادر، به خاک سپرده شد.»
منبع:

1399/06/02
17:22:33
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری