یك متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری:

هنوز شرایط عادی نیست

هنوز شرایط عادی نیست آقای هویج: متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی درباره اینكه كرونا در بهبودیافتگان، در صورت بروز مجدد با علایم شدیدتری بروز می كند یا خیر، توضیح داد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر آرمین وزیریان اظهار نمود: در بعضی از بیمارانی که مجدد به کرونا مبتلا می شوند شدت بیماری خفیف تر، در بعضی شدیدتر و در بعضی همچون دفعه پیشین است؛ اما بطور کلی هنوز تجربه جمع بندی شده ای دراین زمینه وجود ندارد.
افراد عادی از هجوم برای دریافت واکسن آنفلوانزا پرهیز کنند
این متخصص همین طور با اشاره به نزدیکی فصل پاییز و نگرانی ها درباره شیوع کرونا، درباره واکسن آنفلوانزا، اظهار داشت: سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای و زنان حامله در اولویت تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند، پس سفارش می شود افراد کمتر در معرض خطر از هجوم برای دریافت واکسن پرهیز کنند.
وزیریان با اعلان اینکه طبق سفارش های سازمان بهداشت جهانی تمامی افراد دارای سنین بالای شش ماه می توانند از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند، اظهار داشت: توزیع این واکسن با نظارت وزارت بهداشت و احیانا اواخر شهریور ماه شروع می شود.
وی با اعلان اینکه ممکنست برای فروش واکسن آنفلوآنزا در شرایط شیوع ویروس کرونا بازار سیاه ایجاد شود، بر پرهیز از هجوم افراد برای تزریق این واکسن اصرار کرد.
پوشاندن بینی با هر نوع ماسکی بهتر از ماسک نزدن است
وزیریان همین طور با اعلان اینکه هر پوششی روی بینی یکی از روش های موثر برای جلوگیری از انتقال بیماری کروناست، اظهار داشت: هر پوششی روی بینی بهتر از آن است که از ماسک استفاده نشود. البته تنها استفاده از ماسک برای پیش گیری از انتقال کافی نیست، بلکه افراد باید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و از حضور در محیط های بدون تهویه و پنجره باز اجتناب کنند.
وزیریان با اعلان اینکه این روزها رفتارهای پیشگیرانه بیشتر دیده می شود، اظهار داشت: با این وجود روابط اجتماعی محدود نشده، اما اگر روند کنترلی را ادامه دهیم شاید در مهر و آبان شرایطی مانند اردیبهشت را تجربه نماییم که موارد مبتلاشدن کم شده بود. به هر حال شرایط هنوز عادی نیست و همه با تصور اینکه ویروس هنوز شایع است باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
این متخصص اضافه کرد: متاسفانه خیلی از افراد مسنی که به کرونا مبتلا شده اند با وجود خروج محدود از منزل طی 7 ماه گذشته، به سبب عدم رعایت پروتکل ها و ترددها از طرف اطرافیان خود مبتلا شده اند. پس افراد در دیدار با اعضای مسن خانواده باید تا جای ممکن فاصله اجتماعی را رعایت و مدت زمان دیدارشان را محدود کنند و به هیچ عنوان استفاده از ماسک را فراموش نکنند تا از ابتلای آنان جلوگیری شود.
تشابه علائم آنفلوانزا با کرونا
وزیریان با اعلان اینکه با نزدیک شدن به فصل پاییز ممکنست خیلی از علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا با کرونا اشتباه گرفته شود، اظهار نمود: تجربه نشان میدهد معمولا کرونا به صورت تک علامت بروز نمی کند.
او در آخر اشاره کرد: افراد باید شرایط را قرمز در نظر بگیرند و تمامی اصول بهداشتی را رعایت نمایند و با زدن ماسک و محدود کردن ارتباطات اجتماعی خطر مبتلاشدن به کرونا را کاهش دهند.
منبع:

1399/06/24
23:06:22
5.0 / 5
1785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری