فشارخون بالا عامل خونریزی مكرر بینی

فشارخون بالا عامل خونریزی مكرر بینی فشار خون بالا می تواند به خونریزی مكرر بینی منجر شود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، آیا خود بخود گرفتار خون دماغ می شوید؟ آیا فشار خون بالا دارید؟ درصورتیکه خود بخود گرفتار خونریزی بینی می شوید لازم است فشار خون تان را چک کنید و درصورتیکه به عارضه فشار خون بالا مبتلا هستید باید مراقب خونریزی بینی باشید.
تعدادی از پژوهشگران در کره مطالعه ای را منتشر نمودند که نشان داده است افراد مبتلا به فشار خون بالا بیشتر در معرض خونریزی بینی هستند و این خونریزی ها اغلب به اندازه ای جدی می شود که لازم است فرد به پزشک رجوع کند.
در این بررسی محققان به ارزیابی اطلاعات بیشتر از ۷۰ هزار بزرگسال در مدت ۱۴ سال پرداختند. آنان شرکت کنندگان در مطالعه را به دو گروه تقسیم کردند: گروهی که گرفتار فشار خون بالا بودند و گروهی که به این عارضه گرفتار نبودند. این بیماران از سلامت کامل برخوردار بوده و هیچ یک از داروهای رقیق کننده خون که احتمال خونریزی را زیاد می کند مصرف نمی کردند.
در انتها مطالعه، محققان دریافتند افراد مبتلا به فشار خون بالا ۴۷ درصد بیشتر خود بخود گرفتار خونریزی بینی شده اند و خونریزی بینی در این بیماران به علت وارد شدن ضربه، عمل جراحی یا بیماری نبوده است.
به گزارش مدیکال دیلی، محققان خاطرنشان کردند: معلوم نیست چرا افراد مبتلا به فشار خون بالا خود به خود گرفتار خونریزی بینی می شوند اما از آنجایی که فشار خون بالا به رگ های خونی صدمه می رساند می تواند یکی از علل آن باشد.
منبع:

1399/07/05
14:15:29
5.0 / 5
1501
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری