ابتلای ۲۵ دانش آموز و چهار معلم به كرونا

ابتلای ۲۵ دانش آموز و چهار معلم به كرونا به گزارش آقای هویج بوشهر دبیر ستاد مقابله با كرونا در استان بوشهر اظهار داشت: رعایت نكردن پروتكل های بهداشتی در صنوف جرم بوده و صنف هایی كه پروتكل های بهداشتی را رعایت نكنند متخلف محسوب شده و با دستور دستگاه قضا كسب و كار آنها پلمب و جریمه می شوند.


سعید کشمیری در ستاد استانی مقابله با کرونا، عنوان کرد: از آغاز بازگشایی مدارس در پانزدهم شهریورماه سال جاری تابحال ۲۵ دانش آموز و چهار معلم در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
وی اشاره کرد: هنوز معین نیست که ابتلای این افراد به کرونا در مدرسه و یا از خارج از آن رخ داده است.
کشمیری افزود: در صورتیکه یک نفر در کلاس به کرونا مبتلا شود آن کلاس به مدت ۲ هفته و اگر ۲ کلاس به بیماری کرونا مبتلا شود آن مدرسه به مدت ۲ هفته تعطیل می شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به فعالیت یک هزار و ۳۹۷ مدرسه در استان بوشهر اظهار داشت: شاخص رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان نسبت به گذشته بهتر شده و در زمان حاضر ۸۴ درصد مدرسه های فعالی که دانش آموز می پذیرند دستورالعمل های بهداشتی را بطور کامل رعایت و ۹۰ درصد از ماسک استفاده می نمایند.
وی افزود: از اول شهریور تا چهارم مهرماه جاری و همزمان با بازگشایی مدرسه ها مراجعه به دلیل مبتلاشدن به کرونا به مراکز درمانی در این استان افزایش یافته ولی شمار بستری ها به اندازه افزایش مراجعه نبوده است.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: در زمان حاضر ۱۲هزار و ۵۰۰ نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا شده اند و ۵۷۰ نفر نیز در اثر مبتلاشدن به این ویروس جان باخته اند.

استان بوشهر در شرایط هشدار و قرمز
کشمیری اضافه کرد: هم اکنون ۳۰۵ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۶۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در بخش های کرونایی بستری شده و استان نیز در شرایط هشدار و قرمز قرار دارد.
وی افزود: استان بوشهر همانند سایر مناطق کشور سه موج بیماری را تابحال داشته که با تصمیم های مناسب، استان موج اول را بدون هیچ صدمه ای پشت سر گذاشته ولی موج دوم با شرایط سخت تری سپری شد و افزایش ۲۵ درصدی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان نشان میدهد در ابتدای موج سوم بیماری قرار داریم.
سعید کشمیری افزود: با افزایش ابتلا، افزایش بستری ها را نیز خواهیم داشت و در زمان حاضر با یک روند افزایشی هشدار دهنده روبرو می باشیم.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: بر طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این استان در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی خصوصاً در اداره ها، مدرسه ها، بانک ها و حمل و نقل عمومی بهترین درصد را داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر با وجود اینکه نیروهای خارجی در آن رفت و آمد می کنند ولی توانسته بیماری کرونا را مهار و مدیریت کند و در این ارتباط پارس جنوبی با بیشترین جمعیت شاغل عملکرد خوبی در مقابل کرونا داشته برای اینکه تابحال هیچ شرکت و صنایعی به جهت کرونا تعطیل نشده است.
کشمیری بیان کرد: سازمان ها موظف می باشند نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارکنان سازمان خود نظارت مستمر و مناسب داشته باشند.

۳۷ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۷ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.
سعید کشمیری اظهار نمود: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری شده اند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ مورد از بستری های بخش های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده اند که از این تعداد ۲۳ مورد مثبت قطعی بوده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: متأسفانه یک نفر از همشهریانمان روز دوشنبه و دو نفر نیز روز سه شنبه فوت شده اند که تست کرونایشان امروز مثبت اعلام شده و دارای بیماری زمینه ای فشارخون بالا، بیماری قلبی و سکته مغزی بوده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه الان ۳۷ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند اضافه کرد: از این تعداد هم اکنون ۱۷ مورد از آنها با کمک دستگاه تنفس می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: کل موارد مثبت از شروع شیوع کرونا در استان بوشهر تابحال ۱۲۷۱۸ بوده است.
منبع:

1399/07/09
21:44:16
5.0 / 5
1355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری