ساعت كار كارمندان شناور می شود؟

ساعت كار كارمندان شناور می شود؟ به گزارش آقای هویج مرگهای بیشتر از ۴۰۰ تایی كرونا و ركوردشكنی های پیاپی بیماری در كشور، منجر به اعمال محدودیت هایی شدیدتر از اول آذر ماه شد، اما همچنان شلوغی مترو و وسایل حمل و نقل عمومی به دلیل تردد كارمندان، مسئله ساز است و بر همین مبنا پیشنهاد شناور شدن ساعت كار كاركنان مطرح گردیده است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، اعمال محدودیتهای جدید کرونایی یعنی محدودیت دو هفته ای در فعالیت مشاغل غیرضرور در شهرهای قرمز و محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴صبح، ظاهرا نتایج اولیه مثبتی داشته و رضایت نسبی مسئولان امر را هم دارد. از طرفی گویا اعمال این محدودیتها، حساسیت در مردم را هم بیشتر کرده؛ چونکه رعایت پروتکلهای بهداشتی که از حدود نیمه خرداد به تدریج کمرنگ و کمرنگ تر شده بود و در بعضی شهرها به زیر ۵۰ درصد و پایین تر از آن رسیده بود، حالا و به اذعان دکتر علیرضا رییسی - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد رسیده که بسیار امیدوار کننده است.
در همین راستا و بر مبنای اعلام دکتر علیرضا زالی – فرمانده مقابله باکرونا در پایتخت، میزان ترددهای درون شهری بیشتر از ۵۹ درصد در ساعات روز و ۷۰ درصد در ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد کاهش یافته است و هرچه از آغاز اعمال محدودیت ها می گذرد، شرایط مطلوبتر می شود.
همچنین به اذعان زالی، ۹۰ تیم علاوه بر ۱۵۰ تیم قبلی با محوریت نیروی انتطامی در تهران نسبت به این محدودیتهای جدید نظارت می کنند.
با وجود نتایج مثبت اولیه ناشی از اجرای محدودیتهای جدید، اما همچنان تردد کارمندان و به دنبال آن تجمع و شلوغی بخصوص در وسایل حمل و نقل عمومی، دغدغه ساز و خطرآفرین است و بر همین مبنا سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از پیشنهاد شناور شدن ساعت کار کارکنان دولت و طرح آن در جلسه امروز دولت اطلاع داد.
به گفته وی، "شلوغی مترو بیشتر به دلیل تردد کارمندان است" و در جلسه امروز دولت این مورد مطرح می شود که "در صورت امکان با تفویض اختیار به وزارتخانه ها، ساعت کار کارمندان شناور شود و باز هم تعداد کارمندان در ادارات کاهش پیدا کند. "
رییسی تصریح کرد که "شناور شدن ساعت کار کارکنان در ادارات کمک خواهد نمود تا حجم تردد با وسایل حمل و نقل عمومی و به خصوص با مترو کاهش پیدا کند و بدین سان مثلا عده ای از کارکنان ساعت ۸ تا ۱۴ و عده ای هم مثلا از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در ادارات حضور خواهند یافت. "
در این میان البته لازم است به مقوله ازدحام "ارباب رجوع" و مراجعان به ادارات و همینطور بحث فعالیت و بالطبع آن تردد کارکنان شرکتهای خصوصی هم پرداخته و فکری هم به حال این مورد شود؛ چونکه بدون شک این افراد هم سهم بسزایی در آمد و شدها و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دارند و حتی گاها امکان دارد برخی شرکتهای خصوصی خویش را مقید به اعمال محدودیتها و دستورالعملهای ضدکرونا ندانند.
در مجموع هرچند محدودیتهای جدید اعمال شده، رضایت نسبی مسئولان سلامت را به دنبال داشته و البته بر نظارتهای دقیقتر اجرای طرح و برخورد با متخلفان تاکید دارند، همینطور در صورت موافقت با شناور شدن ساعت کارمندان و کاهش شلوغی وسایل حمل و نقل عمومی، اما باید تصریح کرد که هر گونه تغییری در مرگ و میرها و موارد ابتلای کرونا، بعد از اعمال مداخلات مدنی و اجتماعی، بین یک ماه تا ۴۰ روز زمان نیاز دارد؛ به صورتی که برای کاهش مراجعات سرپایی بین ۱۰ تا ۱۴ روز، مراجعات بستری به حدود ۳ هفته و کاهش مرگ و میر هم به حدود چهار تا پنج هفته زمان نیاز است.
بنابراین به اذعان فرمانده مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران و با استناد به بررسی های اپیدمیولوژیک بیماری، مداخلات صورت گرفته در حوزه محله محوری، بیماریابی و تقلیل آثار منطقه ای این بیماری، زودتر از ۴۰ روز محقق نخواهد شد، بدین سان با عنایت به این که این بیماری هنوز هیچ گونه دارو درمان اختصاصی ندارد، لازم است با صبوری و شکیبایی همچنان به رعایت پروتکلهای بهداشتی بخصوص سه اصل استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دستها و رعایت فاصله فیزیکی، پایبند بود و برای تغییر روند بیماری در ایام آتی منتظر ماند.1399/09/05
13:11:14
5.0 / 5
889
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری