دبیر كمیته علمی كشوری كرونا اعلام كرد

جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه

جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه دبیر کمیته ی علمی کشوری کووید ۱۹ جزئیات طرح سامانه هوشمند برای محدودیت های کرونایی و قرنطینه را توضیح داد.دکتر حمیدرضا جماعتی در گفتگو با ایسنا، درباره جزئیات سامانه هوشمند برای محدودیت های کرونایی و قرنطینه، اظهار داشت: سامانه هوشمند برای محدودیت ها و قرنطینه در کمیته ی علمی کشوری کرونا مورد بحث قرار گرفت و این سامانه به صورت پایلوت در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین در حال انجام می باشد و قرار شد نتایج پایلوت را به ما عرضه کنند تا ببینیم به چه صورت عمل کردند و اگر نتیجه آن خوب باشد، این سامانه به کل کشور گسترش پیدا می کند.

وی اضافه کرد: در چارچوب این طرح که درحال پایلوت است، بر مبنای سامانه هوشمندی که طراحی شده، تمام اطلاعات کلیه شهروندان از حمل و نقل گرفته تا اصناف و... مشخص شده و بر مبنای واکسیناسیون، علایم احتمالی، تست هایی که برای باز بودن اصناف و... انجام می شود، قرنطینه ها و محدودیت هایی را ایجاد می کنند.

دبیر کمیته ی علمی کشوری کرونا اضافه کرد: بر این اساس افرادی که گرفتار و مثبت شدند، پیگیری کرده و در قرنطینه قرار می گیرند. در عین حال شرکت ها و... به صورت دوره ای تست هایی را انجام می دهند و اطلاعات تست ها وارد سامانه شده و بر مبنای آنها نتیجه می گیرند که درباره یک صنف خاص یا یک بخش چه اقداماتی باید صورت گیرد.

جماعتی با اشاره به اینکه این کار به شکلی غربالگری هوشمند است، اظهار داشت: وقتی هم بر مبنای غربالگری مبتلا پیدا شد، فرد قرنطینه شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی درباره نحوه نظارت بر ای این طرح، اظهار داشت: معمولاً به وسیله استانداری ها نظارت بر اجرای آن انجام می شود و صنف ها، ادارات، حوزه حمل و نقل و... در این طرح قرار دارند. در عین حال مجری اصلی این طرح وزارت کشور است و وزارت بهداشت عموما از نظر علمی کار را حمایت می کند و مجری اصلی وزارت کشور و ریاست جمهوری است.

منبع:

1400/07/30
12:18:58
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری