کووید-19 خطر دیابت را در کودکان می افزاید

کووید-19 خطر دیابت را در کودکان می افزاید به گزارش آقای هویج مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام نمود: بیماری کووید-19 خطر بروز دیابت را در کودکان می افزاید.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، متخصصان مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده روز گذشته (جمعه) گزارش کردند: کودکانی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته اند بطور قابل توجهی در معرض خطر مبتلاشدن به دیابت نوع یک یا نوع دو قرار دارند.
برمبنای مطالعات انجام شده قبل تر نیز خطر مبتلاشدن به دیابت در بین بزرگسالانی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته اند، دیده شده است. متخصصان اروپایی از زمان شروع همه گیری همین طور افزایش آمار کودکان مبتلا به دیابت نوع یک را گزارش کرده اند.
بگفته کارشناسان مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده، این مطالعه یکی از نخستین بررسی هائیست که شیوع موارد جدید مبتلاشدن به دیابت را در کودکان زیر ۱۸ سال که به کووید-۱۹ مبتلا یا به کروناویروس آلوده شده اند، بررسی می کند.
در این مطالعه متخصصان بیماری دیابت را در کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده بودند با کودکانی که به این ویروس آلوده نشده بودند، مقایسه کرده و به نتایج فوق دست پیدا کردند.
به گزارش آقای هویج به نقل از نیویورک تایمز، بگفته پژوهشگران با این وجود هنوز معلوم نیست که دیابت بعد از مبتلاشدن به کووید-۱۹ یک بیماری مزمن در کودکان خواهد بود یا یک وضعیت گذراست که برطرف می شود.
منبع:

1400/10/18
17:15:26
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری