در گفت وگو با آقای هویج اعلام شد

توزیع ۱۰ قلم داروی گیاهی موثر در درمان کرونا

توزیع ۱۰ قلم داروی گیاهی موثر در درمان کرونا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از مجوز سازمان غذا و دارو به 20 داروی گیاهی کمک کننده در درمان کرونا و توزیع 10 قلم از آنها در بازار آگاهی داد.


دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح های تحقیقاتی برای استفاده از ظرفیت های طب ایرانی برای مساعدت با بهبود مبتلایان کرونا توضیح داد: بیش از ۱۰۰ طرح پژوهشی در زمینه طب ایرانی و گیاهان دارویی برای مساعدت با پیشگیری و درمان کرونا در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف از شروع این بیماری در کشور شروع شد.
مجوز وزارت بهداشت به ۲۰ داروی گیاهی کمک کننده در درمان کرونا وی درباره به نتیجه رسیدن طرح ها و چگونگی ارائه مجوز به داروهای گیاهی، اظهار داشت: نتایج تعدادی از طرح ها منجر به تولید داروی گیاهی برای مساعدت با درمان کرونا شد؛ بطوریکه حدود ۲۰ مجوز دارویی-گیاهی (فرآورده طبیعی) از طرف سازمان غذا و دارو داده شد و از این تعداد ۱۰ دارو در بازار دارویی کشور توزیع شد.
حسینی یکتا درباره اثربخشی داروهای گیاهی مجوز گرفته از طرف سازمان غذا و دارو در کمک به درمان بیماران کرونا، اظهار داشت: مجوز این فرآورده ها برمبنای طرح های تحقیقاتی انجام شده است و در طرح پژوهشی مشخص است که هر یک از این فرآورده های طبیعی بر روی چه علامتی و چه متغیری تاثیر خواهند داشت و بر همان اساس نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
وضعیت بودجه ای طب ایرانی در سال جاری مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت بودجه طب ایرانی و مکمل اظهار داشت: سال قبل در بودجه ۱۴۰۰، ردیف مستقل برای دفتر طب ایرانی و مکمل را داشتیم که بیش از ۵۰ میلیارد پیش بینی شده بود و از این مقدار حدود ۳۰ درصد محقق شد. اما در امسال، ردیف مستقل برای دفتر طب ایرانی و مکمل در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته نشده است.
حسینی یکتا درباره بودجه سال جاری افزود: به همین دلیل نیز باید منتظر باشیم که برنامه ریزی ها برای تامین نیازهای مورد نظر جهت تحقق اهداف تعیین شده شده و انجام برنامه های عملیاتی بمنظور اجرای اسناد بالادستی به چه شکلی خواهد بود.
هزینه ویزیت متخصصان طب ایرانی ۳۵۰ فارغ التحصیل طب ایرانی در کشور وی همین طور در پاسخ به ایسنا درباره تعرفه های ویزیت متخصصان طب سنتی باتوجه به ابلاغ تعرفه های پزشکی امسال، توضیح داد: تعرفه های متخصصان طب ایرانی معادل سایر متخصصان است و در جدول تعرفه ها نیز به همان شکل تعریف می شود.
او همین طور به تعداد متخصصان طب سنتی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون ما حدود ۳۵۰ فارغ التحصیل طب ایرانی داریم که پزشک درحال تحصیل در دوره دکتری تخصصی طب ایرانی هستند.1401/03/06
11:36:27
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری