رئیس مركز محیط زیست شهرداری تهران تاكید كرد:

مراقبت ویژه در باغ پرندگان برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان

مراقبت ویژه در باغ پرندگان برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان آقای هویج: رئیس مركز محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به اینكه در باغ پرندگان تهران امكان ارتباط پرندگان با پرندگان بیرون از این باغ وجود ندارد، اضافه كرد: بطور قطع مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از انتقال آنفلوآنزای پرندگان در این مجموعه در نظر گرفته خواهد شد.


صدرالدین علیپور در گفت وگو با ایسنا، درباره پیدا شدن لاشه چند پرنده در اطراف دریاچه خلیج فارس كه مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان بودند و اقدامات شهرداری تهران برای جلوگیری از شیوع این بیماری در اطراف دریاچه اظهار داشت: هر ساله تعدادی از پرنده های وحشی در استان های مختلف مبتلا به این بیماری می شوند و معمولا در نقاطی كه این پرندگان در هنگام كوچ آن محل را بعنوان محل زندگی انتخاب می كنند اگر این پرندگان با پرندگان اهلی معاشرت داشته باشند امكان شیوع این بیماری افزوده می شود و نیاز است كه اقدامات ویژه ای صورت گیرد.
وی اضافه كرد: در استان هایی كه این بیماری شیوع پیدا می كند اقدامات هماهنگ برای واكسینه و یا معدوم سازی پرندگان اهلی آغاز می شود، اما در تهران این بیماری هنوز به شكل یك معضل تبدیل نشده و نیاز به چنین اقداماتی وجود ندارد. از جانب دیگر در اطراف دریاچه خلیج فارس ما مرغداری و یا تشكیلات پرورش مرغ نداریم؛ بنابراین تماس مستقیم با این پرندگان امكان انتقال بیماری را بوجود می آورد كه برهمین اساس توسط صداوسیما اطلاع رسانی دقیقی به شهروندان انجام شده است.
رئیس مركز محیط زیست شهرداری تهران تصریح كرد: نمی خواهم بگویم كه جای نگرانی وجود ندارد؛ اما این بیماری در وسعت سایر استان ها كه نیاز به كار هماهنگ و ویژه داشته باشد، نیست. در مجموعه استان تهران در كمیته ای كه دستگاه های ذیربط همچون محیط زیست در آن عضو هستند تمامی موارد به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و اگر نیاز باشد اقدامات هماهنگ صورت خواهد گرفت.
علیپور درباره باغ پرندگان تهران هم اظهار داشت: این مجموعه زیر نظر شهرداری تهران فعالیت می كند اما فضای نگهداری پرندگان در این مجموعه محدود است و امكان ارتباط مستقیم پرندگان این مجموعه با سایر پرندگان خارج از مجموعه وجود ندارد؛ بنابراین امكان انتقال بیماری بسیار پایین است. با این حال مجموعه ای از متخصصین را به كار گرفته ایم تا مراقبت های ویژه برای جلوگیری از انتقال آنفلوآنزای پرندگان به این مجموعه صورت گیرد.1396/12/02
09:12:47
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: آنفلوآنزا , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری