سفیرانی كه سالمندان دارای آلزایمر را شناسایی می كنند

سفیرانی كه سالمندان دارای آلزایمر را شناسایی می كنند آقای هویج: معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: استقرار سفیران پیشگیری از بیماری آلزایمر در استان ها، شناسایی سالمندان دچار بیماری آلزایمر را برای انجمن آلزایمر ایران تسهیل كرده كه این امر منجر به ارتقای كیفیت زندگی آنان خواهد شد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، محمدرضا ترابی، در گردهمایی سفیران پیشگیری از بیماری آلزایمر در سطح كشور كه در تهران برگزار شد، اضافه كرد: پیشگیری از بیماری آلزایمر علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، از نظر بهداشت اجتماعی و روانی هم برای خانواده های ایرانی كاركرد مثبتی دارد، از این رو باید دانش جامعه نسبت به این بیماری افزایش یابد تا شاهد كاهش مبتلا شدن به آن در آینده باشیم.

وی ادامه داد: آگاهی بخشی هرچه بیشتر به بازنشستگان در زمینه بیماری آلزایمر و استفاده از تجارب جهانی در این زمینه منجر به ارتقای كیفیت زندگی بازنشستگان كشوری می گردد.

معصومه صالحی، مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران هم در این نشست اظهار داشت: روابط بین الملل انجمن آلزایمر ایران در سال ۱۳۸۱ با استفاده از ارتباط یكی از داوطلبین این انجمن با انجمن آلزایمر كانادا، نخستین فعالیت خویش را در خارج از كشور شروع كرد.

وی ادامه داد: هدف از تولید این ارتباط، تعامل دو طرفه، استفاده از دانش و تجارب ۳۰ ساله كانادا در رویارویی با دمانس و از سویی هم ترجمه مقالات و گزارش های علمی برای استفاده ایرانی ها مقیم كانادا بود كه این همكاری همچنان تا امروز ادامه دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن آلزایمر ایران هم در این نشست، اظهار داشت: پیشگیری از آلزایمر و دمانس منجر به بهبود وضعیت بهداشت كشور می شود؛ از این رو آموزش و آگاهی بخشی به سالمندان و خانواده هایشان یك لزوم است.

غلامرضا حاجتی بابیان اینكه اغلب مردم از بیماری آلزایمر و دمانس اطلاع كافی ندارند، اضافه كرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و دیگر نهادهای دولتی مرتبط باید ورود جدی تری به این مورد داشته باشند؛ چراكه آلزایمر بسیار آرام و بی صدا شروع شده و پیشرفت می كند.

به گزارش اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی كشوری، وی ادامه داد: «حافظه» همچون عوامل شناختی است كه در بیماری آلزایمر تحت تاثیر قرار می گیرد و به حدی شدت می یابد كه فرد بیمار مراقبت از خودش را هم فراموش می كند.

حاجتی تصریح كرد: طرح غربالگری آلزایمر بزودی در كشور آغاز می گردد تا آمار دقیقی از مبتلایان آلزایمر برای انجام تحقیقات پژوهشگران و برنامه ریزی های دولتی فراهم گردد.1396/12/19
17:14:14
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری