نان های حاوی آهن و اسیدفولیك

نان های حاوی آهن و اسیدفولیك به گزارش آقای هویج كارشناس ارشد نظارت و ارزیابی محصولات غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره غنی سازی آرد گندم نانوایی ها با ریز مغذی های ˮآهن و اسید فولیكˮ توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، مهندس زهره پور احمدی در این باره اظهار داشت: با عنایت به گزارشات و بررسی های صورت گرفته در مورد وجود كم خونی ناشی از فقر آهن در افراد جامعه، سازمان غذا و دارو طی سال های گذشته، به جهت تأمین نیاز ضروری افراد جامعه به ریزمغذی آهن و تامین سلامت آن ها، اقدام به غنی سازی آرد گندم نانوایی های سنتی بجز نان سنگك، به ریز مغذی های آهن و اسید فولیك خوراكی در كل كشور كرده است. آرد نان سنگك به جهت آزادی در انتخاب برای افراد جامعه و همینطور خصوصیت آرد سنگك، از شمول طرح خارج شده است
وی اظهار نمود: طرح مذكور مشمول تمامی آردهای مخصوص نان های سنتی تافتون، بربری و لواش در كارخانه های آردسازی كشور است.
كارشناس ارشد نظارت و ارزیابی محصولات غذایی و آشامیدنی اداره كل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بیان داشت: با انجام این طرح ۳۰ میلی گرم آهن و نیم میلی گرم اسید فولیك به یك كیلوگرم آرد گندم با استفاده از پرمیكس مربوطه اضافه می گردد. این مقدار آهن افزوده تقریبا حدود ۳۰ درصد نیاز روزانه افراد بزرگسال را تامین می كند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پوراحمدی ادامه داد: این طرح در سال های اخیر بطور جدی مورد پایش قرار گرفته است. در كارخانجات آردسازی، مسئولین فنی كه نماینده سازمان غذا و دارو هستند و همینطور كارشناسان معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور این طرح و افزودن آهن با استفاده از پرمیكس آهن و اسید فولیك بویژه مقدار آن را مورد پایش و آزمایش قرار می دهند و با متخلفین برخورد قانونی می گردد.
وی در انتها اظهار داشت: طبق گزارشات دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، طرح مزبور در كاهش كم خونی ناشی از فقرآهن و همینطور كمبود اسید فولیك موثربوده است.


 

1396/08/03
14:52:48
5.0 / 5
4902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری