معاون وزارت بهداشت اعلام كرد

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران آقای هویج: معاون درمان وزارت بهداشت از كاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب های ملی سلامت آگاهی داد.دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، از انتشار جداول حساب های ملی سلامت سال ۱۳۹۵ آگاهی داد و اظهار داشت: طبق این جداولی كه بتازگی بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفته است، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب خانوارها در این حوزه ادامه پیدا كرده و به رقم ۳۵.۶۶ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینكه این جداول وضعیت حساب های ملی سلامت را طی ۱۶ سال متوالی یعنی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵، بر روی درگاه ملی آمار منتشر نموده اند، اضافه كرد: این جدول كل مخارج انجام شده برای سلامت مردم را در كشور نشان می دهند و برمبنای دستور سازمان بهداشت جهانی تهیه شده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت همین طور اظهار داشت: نموداری در این جداول وجود دارد كه نشان داده است سهم پرداخت از جیب خانوارها از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ و پس از فراز و نشیب های بسیار به ۳۵.۶۶ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

جان بابایی اشاره كرد: بر این اساس طی ۱۶ سال سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت، ۲۱.۳۱ درصد كاهش یافته است. در مقابل سهم پرداخت های دیگران یعنی دولت و شركت ها ۱۸.۵۴ درصد افزایش یافته است. در عین حال سهم پرداخت های غیرمستقیم خانوارها باز ۲.۷۸ درصد افزایش یافته است.
1397/10/11
13:26:26
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری