حضور ۱۵۰ كشور خارجی در نمایشگاه ایران فارما

تحریم دارو به فرصت تبدیل شد

تحریم دارو به فرصت تبدیل شد به گزارش آقای هویج رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی و رئیس پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما ضمن انتقاد از ادعای آمریكایی ها در خصوص تحریم نبودن دارو و غذا، اظهار داشت: دست اندركاران حوزه دارو، همواره طی سال هایی كه مورد هجمه بوده ایم، تحریم ها را به فرصت بدل كردند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر شیبانی در پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما كه با حضور وزیر بهداشت و معاون علمی ریاست جمهوری در حال برگزاری است، ضمن گرامیداشت شهدای جنگ دفاع مقدس خصوصاً شهدای داروسازی، اظهار داشت: این نمایشگاه در زمانی در حال برگزاری است كه شاهد هجمه ها و تحریم های ناجوانمردانه مدعیان حقوق بشر و دموكراسی هستیم. كسانی كه به دروغ می گویند دارو و غذا تحریم نیست، اما در عمل می بینیم كه برخی شركت ها به سبب تحریم نه به ما دارو می دهند و نه مواد اولیه.
وی ادامه داد: البته به لطف خدا دست اندركاران حوزه دارو، همواره طی سال هایی كه مورد هجمه بوده ایم، تحریم ها را به فرصت بدل كردند. باید توجه كرد كه هم اكنون در صنعت داروسازی بیشتر از ۱۰۰ شركت دارویی ما داروی شیمیایی تولید می كنند و در صنعت بسته بندی در بعضی موارد به خودكفایی ۱۰۰ درصدی رسیده ایم.
شیبانی افزود: در حوزه فراورده های جدید دارو مانند داروهای بایوتكنولوژی در خاورمیانه پیشقدم هستیم و حرف برای گفتن داریم. این داروهای جدید ما حتی در كشورهای اروپایی هم ثبت شده اند.
وی با اشاره به اینكه تلاش می نماییم تا با كمك همه دست اندركاران بتوانیم شاهد توسعه بیشتر در عرصه داروسازی كشور باشیم، اظهار داشت: در پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما از نظر مكانی و حضور شركت ها ۳۰ درصد توسعه داشته ایم. در این دوره ۵۵۰ شركت در نمایشگاه حضور دارند كه ۴۰۰ شركت داخلی و ۱۵۰ شركت خارجی از ۳۰ كشور دنیا هستند.
شیبانی همین طور اظهار داشت: در كنار این نمایشگاه، نمایشگاه كتب علمی نیز انجام می شود. همین طور بیشتر از ۵۰ كارگاه آموزشی را نیز برگزار خواهیم كرد.
منبع:

1398/07/02
13:39:03
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دارو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری