گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف كاهش هزینه های بستری

گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف كاهش هزینه های بستری به گزارش آقای هویج معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: باآنكه ˮطرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزلˮ درباره پنج بیماری شروع شده است اما مطمئناً محدود به پنج بیماری نخواهد ماند. این طرح در سازمان نظام سلامت و در جهت تأمین آسایش و رفاه مردم و عرضه خدمات درمانی در منزل بیماران طراحی شده است.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی در گفت و گو با یك برنامه رادیویی در مورد طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل و با اشاره به مزایای آن اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده اجرای این طرح می تواند مدت زمان بستری، هزینه درمان و عوارض ناشی از بستری شدن در بیمارستان ها مانند عفونت های بیمارستانی را تا حد زیادی كم كند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۱۰۰۰ مركز فعال مراقبت در منزل اظهاركرد: پنج كارگروه متشكل از ۴۰ نفر از صاحبنظران حوزه انجمن های پرستاری، پزشكی، حقوقی و... در مورد این بیماری ها تشكیل شده است تا استانداردهای خدماتی را تعریف كنند.

در ادامه این برنامه رادیویی دكتر حنان حاجی محمودی - مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران - اظهار داشت: طرح پوشش بیمه های پنج بیماری از بهمن ماه سال قبل با تصمیم هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت و به دنبال دستور وزیر بهداشت شروع شد.

وی اضافه كرد: "طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل" درمورد بیماری های مزمن، هزینه بر و نیازمند به بستری طولانی مدت در بیمارستان شامل بیماران بستری در ICU، مشكلات قلبی، سكته های مغزی، سرطان و زردی نوزادان است. ازاین رو بسته های خدماتی را تعریف و این طرح را درمورد دو بیماری در پنج استان اجرایی كردیم.

مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در انتها اظهار داشت: بیمارستان ها باید در این راستا مشاركت كنند تا بیماران از سر زدن پزشكان به آنان مطمئن شوند. كاهش هزینه ها از راه نظام پرستاری ثابت شده است اما استانداردها هم باید تعریف شوند تا باردیگر سبب تحمیل هزینه های اضافی نشود.
1398/08/14
23:12:33
5.0 / 5
4217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری