دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور مطرح كرد

نقش همیاران سلامت در مدارس

نقش همیاران سلامت در مدارس به گزارش آقای هویج دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور اظهار داشت: نكته ای كه بدان توجه داریم، یاری گرفتن از آموزش و پرورش در زمینه تربیت همیاران سلامت است؛ چراكه یكی از نكته های مهم آموزش در مدارس همین مبحث است.


حسینعلی شهریاری در گفت وگو با ایسنا، در زمینه سلامت و فعالیت های نیكوكاران در سطح كشور توضیح داد: در سطح استان خراسان رضوی بیمارستان های گوناگونی كه بانی آن ها خیران هستند، وجود دارد؛ بیمارستان هایی كه خیران ساختند و تحویل دانشگاه ها داده اند؛ مانند بیمارستان دكتر شیخ، همینطور بیمارستان هایی كه خود خیران ساخته و آن را مدیریت می كنند مانند بیمارستان امام زمان (عج).
وی ادامه داد: ما باید جلساتی را با مدیركل صداوسیما و ریاست دانشگاه علوم پزشكی داشته باشیم و مسائلی را كه خیران در این چند روزه به ما یادآوری كردند، مطرح كنیم. سعی كردیم كه این مشكلات نیكوكاران را با ریاست دانشگاه علوم پزشی مطرح كنیم و در تهران هم بعضی از این مشكلات را پیگیری كنیم.
شهریاری تصریح كرد: تلاش بر این است كه در سیستم اداری و بروكراسی، مشكلات پیش روی خیران را رفع كنیم؛ در واقع باید تلاش كنیم نیكوكاران را به كار خیر تشویق كنیم. در همین راستا آقای دارابی، ریاست دانشگاه علوم پزشكی قول هایی مبنی بر همكاری و یاری در این زمینه داده اند. همینطور مسائل یادشده را با وزیر بهداشت و دیگران پیگیری می كنیم تا بتوانیم تعداد نیكوكاران بیشتری را در حوزه سلامت داشته باشیم.
دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور خاطرنشان كرد: تلاش بر این است تا مشاركت جدی بانوان را مطرح كنیم؛ چون كه زمانی كه بانوان مسئولیتی را بپذیرند با دقت و تلاش بیشتری پیگیری می كنند. همینطور در سیستم اداری دیده نمی شود كه خانمی مسئولیتی داشته و تخلفی انجام داده باشد.
وی با اشاره به اینكه «نیازمند همیاران سلامت هستیم» اضافه كرد: نكته دیگری كه بدان توجه داریم، یاری گرفتن از آموزش وپرورش در زمینه همیاران سلامت است. همیاران می توانند در زمینه سلامت هم یاری دهنده باشند؛ چون كه یكی از نكته های مهم آموزش در مدارس همین موضوعات است.
شهریاری اظهار نمود: نیكوكاران در همه حوزه های سلامت در حال فعالیت هستند. حوزه های گوناگونی چون درمان، خانه بهداشت، بیمارستان و... ؛ اما تلاش ما باید بیشتر بر این باشد كه در زمینه های پژوهش و پیشگیری فعالیت های بیشتری داشته باشیم. سبك زندگی اسلامی می تواند در زمینه پیشگیری كمك های بسیاری داشته باشد.
دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور ادامه داد: باید تلاش دولت و مجمع خیرین سلامت بر این باشد تا مردم بیمار نشوند؛ چون كه بیمار شدن آن ها هزینه های بسیاری در بردارد.
وی با اشاره به اینكه مجمع سلامت، مجمعی مردمی است و تا كنون نزدیك پنج هزار میلیارد تومان در زمینه سلامت هزینه شده است، خاطرنشان كرد: در زمینه معافیت های مالیاتی نیكوكاران با معاون اول رئیس جمهور - آقای جهانگیری صحبت هایی مطرح شده است، اما متاسفانه در حوزه اختیارات مجلس نیست. دولت باید لایحه ای بدهد تا این معافیت های مالیاتی اجرا شود كه متاسفانه با وجود مشكلات مالی دولت، نمی توان فعلا از دولت توقع چنین مصوبه ای داشت. مجلس نمی تواند منابع مالی دولت را كاهش دهد؛ بلكه دولت باید لایحه ای در این راستا دهد.


 

1396/09/07
22:51:36
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری