به منظقه سبز غربالگری كرونا نزدیك شده ایم

به منظقه سبز غربالگری كرونا نزدیك شده ایم آقای هویج: قم معاون علوم پزشكی استان قم از ثبت نام 259هزار نفر در طرح غربالگری سلامت خبرداد.


سیامك محبی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، اظهار داشت: طرح بسیج ملی مقابله با ویروس كرونا در استان قم در حال برگزاری است. این طرح با همكاری سازمان های مختلف خصوصاً آموزش وپرورش در سطح استان در حال انجام می باشد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی قم اضافه كرد: تابحال 259 هزار و 602 نفر در سامانه سلامت ثبت نام كرده اند و خود اظهاری آنها تكمیل شده است. دانشگاه علم پزشكی قم پس از دانشگاه های اصفهان، شهید بهشتی، ایلام، شیراز و زنجان رتبه ششم را دارد.
وی خاطرنشان كرد: شرایط قم در این خصوص نسبت به استان های دیگر در شرایط مطلوبی قراردارد. از این تعداد، 31 هزار و 395 نفر توسط مراكز بهداشت نیازمند پیگیری و 7 هزار و 223 نفر هم نیازمند پیگیری فوری بودند كه مراقبین سلامت باید با آنها تماس می گرفتند و مراقبین سلامت در سطح استان با افرادی كه خود اظهاری كرده اند؛ به ترتیب اولویت نیازمند پیگیری فوری، پیگیری و همین طور افرادی كه هیچ گونه علامتی نداشتند، تماس گرفته و وضعیت سلامتی آنها را تحت مراقبت قرار می دهند.
محبی اظهار داشت: از این تعداد 121 هزار و 366 نفر غربال شده اند. البته به یك میلیون و 327 هزارنفری كه در سامانه سلامت داریم 9.14 درصد غربالگری شده اند و اگر بتوانیم این عدد را به عدد ده برسانیم جزو استان هایی هستیم كه وارد نشان سبز شده ایم. البته این روند باید با اطلاع رسانی بیشتر دنبال شود.
وی یادآورشد: غربالگری به این شكل انجام می شود كه افراد در ابتدا اطلاعات خودرا در سامانه سلامت ثبت می كنند و متناسب با اطلاعات ثبت شده مراقب سلامت با وی تماس تلفنی می گیرد و سؤالات را برمبنای علامت های بیماری از او می پرسد، برمبنای پروتكل های وزارت بهداشت، اگر علامتی نداشته باشد آموزش صرف به آنها داده می شود و در صورت داشتن علامت، متناسب با میزان و تعداد علامت ها به مراكز 16 ساعته فعال در سطح استان ارجاع داده می شوند.
معاون علوم پزشكی با ذكر این مطلب كه در ادامه این روند اگر فردی نیاز به ارجاع فوری داشته باشد به بیمارستان ارجاع داده می شود و اگر نیازمند درمان سرپایی باشد، دارویش را دریافت و به منزل برمی گردد، اظهاركرد: مراقب سلامت به مدت 14 روز با وی تماس گرفته و وضعیت سلامتی او را تحت مراقبت قرار می دهد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی قم به بیان تعداد فعالیتهایی كه امروز دوم فروردین انجام شده پرداخت و اظهار داشت: روز گذشته تمام پرسنل بهداشت سركار حاضر بودند و خدمات غربالگری را انجام می دادند، همین طور در میان دانشگاه های علوم پزشكی، دانشگاه علوم پزشكی قم جزو دانشگاه هایی بوده كه بیشترین حجم ارائه خدمت را داشته است.
منبع:

1399/01/02
23:19:29
5.0 / 5
3190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری