یافته محققان كره جنوبی؛

تاثیر مصرف روزانه ویتامین D بر درمان سرگیجه

تاثیر مصرف روزانه ویتامین D بر درمان سرگیجه مطالعه جدید نشان میدهد مصرف دو بار در روز ویتامین D و كلسیم به از بین رفتن حالات سرگیجه كمك می نماید.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، دکتر «جی سو کیم»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ملی سئول کره جنوبی، در این زمینه می گوید: «مطالعه ما نشان میدهد برای افراد مبتلا به سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم، مصرف مکمل های ویتامین D و کلسیم، راهی ساده و کم خطر برای پیش گیری از بروز مجدد سرگیجه است.»
سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم زمانی روی می دهد که تغییر ناگهانی در وضعیت سر سبب ایجاد حس چرخش دورانی می شود. این نوع سرگیجه از شایع ترین انواع سرگیجه است. در درمان این سرگیجه، پزشک یک سری حرکات سر را بر روی بیماران انجام می دهد تا ذرات داخل گوش که موجب ایجاد این حس می شود، تغییر یابد اما این شرایط اغلب عود می کند.
در این مطالعه، ۹۵۷ نفر در کره جنوبی که مبتلا به این نوع سرگیجه بودند مورد بررسی قرار گرفتند. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. افراد یک گروه از مکمل های دارویی استفاده می کردند و گروه دیگر، داروهای کنترل سرگیجه را دریافت می کردند. سپس پژوهشگران به افراد گروه اول که مکمل مصرف می کردند و ۴۴۵ نفر بودند ویتامین D و کلسیم دادند که می بایست روزانه دو بار مصرف می کردند. در مقابل، ۵۱۲ نفر گروه دیگر هیچ یک از این موارد حتی مکمل را مصرف نمی کردند. پژوهشگران دریافتند افرادی که به آنها مکمل داده شده بود، پس از میانگین یک سال میزان سرگیجه شأن به طرز شایان توجهی کاهش یافته بود.
محققان مشاهده نمودند نرخ عود سرگیجه در دریافت کنندگان مکمل دارویی ۰.۸۳ بار بود در حالی که در گروه دیگر این میزان ۱.۱۰ درصد بود.
سرگیجه وضعیتی حمله ای خوش خیم، نوعی اختلال در گوش داخلی است که در آن تغییر در موقعیت سر فرد منجر به احساس چرخش یا حرکت می شود. علایم این سرگیجه خصوصاً هنگام جابجا شدن به سمت دیگر در حین خواب یا خمیده شدن سر به سمت عقب رخ می دهد. معمولاً بعد از برطرف شدن علایم، فرد می تواند کارهای روزمره خودرا ادامه دهد و همراه با بیماری، نشانه عصبی یا شنوایی دیگری وجود ندارد. قابل ذکر است هر حمله نیز حدود یک دقیقه به طول می انجامد و با حالت تهوع هم راه است.

1399/05/25
14:01:45
5.0 / 5
1794
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خواب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری