محققان سوئیسی هشدار می دهند؛

تاثیر نوشیدنی های قندی بر افزایش وزن

تاثیر نوشیدنی های قندی بر افزایش وزن به گزارش آقای هویج مطالعات تایید نموده اند افرادی كه مقادیر زیادی نوشیدنی های شیرین حاوی قند مصرف می كنند در معرض اضافه وزن یا چاقی قرار دارند.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، بررسی ۳۰ مطالعه منتشرشده بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ نشان داده است كه مصرف نوشیدنی های حاوی قند با اضافه وزن و چاقی مرتبط می باشد.
ناتالی فارپور لامبرت، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان دانشگاه ژنو، در این باره می گوید: «شواهد مربوط به ارتباط نوشیدنی های حاوی قند با چاقی و اضافه وزن در كودكان و بزرگسالان در طول سه سال قبل به شدت افزایش یافته است. »
وی در ادامه می افزاید: «ما نتایج ۳۰ مطالعه اخیر را كه با بررسی های قبلی شامل ۳۲ مطالعه مربوط به سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ مقایسه كردیم. »
به گفته محققان، تقریبا در تمام (۹۳ درصد) ۳۰ مطالعه بر روی كودكان و بزرگسالان مشخص شد كه ارتباط مثبتی بین مصرف نوشابه های قندی و چاقی/اضافه وزن وجود دارد.
در رابطه با مناطق جغرافیایی این مطالعات، محققان داشتند كه ۳۳ درصد در اروپا، ۲۳ درصد در ایالات متحده آمریكا، ۱۷ درصد در آمریكای مركزی یا جنوبی، ۱۰ درصد در استرالیا، ۷ درصد در آفریقای جنوبی و مابقی ۱۰ درصد در ایران، تایلند و ژاپن انجام شده بود.
 

1396/10/04
15:59:18
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: چاقی , نوشیدنی , قند , نوشابه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری