همتی:

لیز خوردن كفش امدادگران در حادثه كوهستان، اتفاق نامباركی بود

لیز خوردن كفش امدادگران در حادثه كوهستان، اتفاق نامباركی بود خوزستان رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هم اکنون و در وضعیت فعلی، افرادی که با ما کار می کنند انسان های درستکار و پاک دستی هستند و اهل هیچ داستانی نیستند که کسی فکر کند فردی می خواهد برای خودش بردارد یا بخورد.کریم همتی در نشست شورای اداری جمعیت هلال احمر خوزستان که امروز (۸ دی ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: ما احساس می کردیم وضعیت امکانات هلال احمر در خوزستان چندان خوب نیست اما مشاهده شد که دارایی های جمعیت هلال احمر خوزستان بسیار بیش از آن بوده است. امکانات جمعیت هلال احمر در خوزستان نسبت به خیلی از استان های برخوردار نزدیک تهران بهتر است اما قبول داریم که این استان مشکلاتی نیز دارد.

به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در خیلی از موارد، ایرادات خوزستان چند برابر بزرگ می شود و در سطح فضای مجازی و واقعی کشیده می شود؛ در سیل جازموریان کل منطقه زیر آب بود اما موضوع، به اندازه جمع شدن آب در چهار خیابان خوزستان شلوغ نشد.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: اقدامات انجام شده در خوزستان با هم افزایی باید به نقطه مطلوب برسند.

همتی با اشاره به اقدامات امدادی این جمعیت، اضافه کرد: در حادثه اخیر کوهستان، ۱۰۰ نفر از امدادگران زبده در قالب ۲۰ تیم، ۱۴ نفر را از مرگ حتمی نجات دادند. این اقدامات به جز خوش نامی و در خدمت مردم بودن، هیچ مفهومی ندارد.

وی اظهار داشت: ارتباطات برقرار شده و جمعیت هلال احمر به پیکره جامعه برگشته است که اتفاق خوب آن، همکاری در اجرای طرح شهید سلیمانی است. بخش عمده ای از کاهش روند بیماری به سبب همین اقدامات است.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: برقراری ارتباط با جامعه تا حالا بزرگترین اتفاق مثبت در جمعیت هلال احمر بوده است و سهم جمعیت هلال احمر از جامعه و آبروی آن در جامعه باردیگر به دست آمد.

همتی اظهار داشت: هم اکنون و در وضعیت فعلی، افرادی که با ما کار می کنند انسان های درستکار و پاک دستی هستند و اهل هیچ داستانی نیستند که کسی فکر کند فردی می خواهد برای خودش بردارد یا بخورد.

وی اضافه کرد: اگر در جمعیت هلال احمر جذابیت کم شده است، منصفانه نیست که همه موضوع را به رئیس قبلی جمعیت ارتباط دهیم و این مساله به آن حوادث ارتباطی ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: یک هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی بین المللی و یک هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی داخلی جمعیت هلال احمر بوده است.

وی درباب استخدام نیروهای جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: اساس کار جمعیت هلال احمر، داوطلبانه است. در سطح کشور، ۱۰ هزار داوطلب فعال جمعیت هلال احمر وجود دارد که در این دولت و دولت بعد نیز امکان جذب همه این افراد وجود ندارد.

همتی با اشاره به طولانی بودن بروکراسی اداری در این جمعیت بیان کرد: هم اکنون مجوز جذب یک هزار داوطلب دارای درجه ایثار صادر گردیده است که بودجه آن در سال ۱۴۰۰ دیده می شود. همین طور افزایش حقوق ۸۰۰ نفر از نیروها از فردا به استانها اعلام می شود. ۳۵ نفر از افراد دارای درجه ایثار در خوزستان از این مساله بهره مند می شوند. حقوق این افراد از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

وی درباب گله مندی شدید از کمبود تجهیزات، اشاره کرد: به سبب مشکلات تحریم به ما خودرو نمی فروشند که امیدواریم این مشکل حل شود. هم اکنون دولت ۹۰۰ دستگاه خودروی خارجی در اختیار هلال احمر قرار داده است که تعدادی خودرو به خوزستان داده می شود. ۱۰ میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات امدادی کنار گذاشته شده است اما روند کار، کند پیش می رود.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: لیز خوردن کفش های امدادگران در حادثه کوهستان، اتفاق نامبارکی بود اما امیدواریم این مسائل رفع گردد.
1399/10/09
12:26:56
5.0 / 5
628
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری