تشخیص دقیق تر و سریع تر كرونا با بهره گیری از پادتن شتر

تشخیص دقیق تر و سریع تر كرونا با بهره گیری از پادتن شتر متخصصان علوم آزمایشگاهی در فرانسه از ذرات ریز پادتن استخراج شده از حیواناتی مانند شتر و لاما برای انجام آزمایشی استفاده می نمایند که بگفته آنها می تواند بیماری کووید-19 را نسبت به روش های موجود سریع تر و دقیق تر تشخیص دهد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، آزمایش نمونه های اولیه این روش که آنرا کوردیال-یک نامیده اند هنوز جهت استفاده نهایی تایید نشده است اما تحقیقات ابتدایی روی ۳۰۰ نمونه نشان میدهد که میزان دقت این آزمایش ۹۰ درصد است که این میزان دقت، مشابه آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز معروف به پی سی آر است که الان معتبرترین روش برای تشخیص کووید-۱۹ شمرده می شود.
اما نقطه قوت این آزمایش سرعت آنست بطوریکه نتیجه تست در زمان ۱۰ دقیقه مشخص می شود و در خارج از آزمایشگاه قابل استفاده می باشد. در حالی که نتیجه آزمایش پی سی آر معمولا ساعت ها طول می کشد و به شرایط آزمایشگاهی نیاز دارد.
آزمایش های سریع و خارج از محیط آزمایشگاهی دیگری برای تشخیص کووید-۱۹ وجود دارد اما پژوهشگران در مورد میزان دقت آنها شک و تردید دارند.
در آزمایش کوردیال-یک از قطعات پادتن با نام نانوبادی استفاده می شود. این قطعات از شتر گرفته می شود. پادتن نانوبادی گونه های دیگر شتر مانند لاماها، شترهای یک کوهانه و آلپاکاها نیز در این آزمایش قابل استفاده می باشد چونکه از پادتن حیوانات و موجودات دیگر پایدارتر است.
برای آزمایش کووید-۱۹ نانوبادی ها روی سطح یک الکترود پیوند می خورند. وقتی این نانوبادی ها در تماس با پروتئین سنبله ویروس کرونا قرار می گیرند، برای ایجاد تغییر در جریان الکتریکی آن الکترود، فعل و انفعال نشان می دهند.
هنگامی که دستگاه آزمایش که به اندازه یک یواس بی بزرگ است به تلفن هوشمند وصل شود جریان الکتریکی بعنوان سیگنال روی نمودار نشان داده می شود.
سبین زونریت، از پژوهشگران دانشگاه لیل فرانسه که در این مطالعه با گروه دانشگاهی مارسی و مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه همکاری می کند اظهار داشت: بسته به ارتفاع سیگنال می توان نتیجه گرفت که نتیجه کووید-۱۹ مثبت است یا منفی.
مرحله بعدی بررسی این تحقیق، اجرای آزمایش روی بیش از هزار نفر در مدت سه ماه است.
همین طور کریستف دمیل، محقق ارشد الکتروشیمی مولکولی در دانشگاه پاریس می گوید: آزمایش هایی که به سیگنال های الکتریکی متکی هستند قابلیت بسیاری برای انجام آن در بیرون از محیط آزمایش هایی دارند.
به گزارش یورونیوز، وی که جزو پژوهشگران در این مطالعه نیست درباره نتیجه پروژه کوردیال-یک اظهار داشت: اطمینان دارم که در همه جا قابل استفاده خواهد بود.1399/12/06
14:32:38
0.0 / 5
554
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دستگاه , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری