آژانس دارویی اروپا ارتباط عارضه لختگی خون با یك واكسن آمریكایی را تایید نمود

آژانس دارویی اروپا ارتباط عارضه لختگی خون با یك واكسن آمریكایی را تایید نمود به گزارش آقای هویج آژانس دارویی اروپا (EMA) اعلام نمود: تزریق واکسن کروناویروس جانسون اند جانسون با خطر احتمالی لختگی خون ارتباط دارد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، آژانس دارویی اروپا اعلام نمود: احتمال ارتباط میان تزریق واکسن تک دوز جانسون اند جانسون و بروز موارد نادری از لختگی خون وجود دارد اما با این وجود فوائد تزریق واکسن بر خطرات آن ارجحیت دارد.
کمیته ایمنی آژانس دارویی اروپا اعلام نمود: بروز لختگی خون شدید باید بعنوان یکی از عوارض نادر واکسن کروناویروس جانسون اند جانسون شناخته شود.
آژانس دارویی اروپا پرونده هشت دریافت کننده واکسن جانسون اند جانسون در ایالات متحده را که گرفتار لختگی خون و کاهش سطح پلاکت شده بودند مورد بررسی قرار داد. یکی از این بیماران به سبب لختگی خون جان خودرا از دست داده است.
مواردی از لختگی خون در اتحادیه اروپا گزارش نشده است. این واکسن در ماه مارس در اتحادیه اروپا مورد تایید قرار گرفت اما به شکل گسترده توزیع نشده است.
به گزارش آقای هویج به نقل از یورونیوز، تمامی موارد نادر لختگی خون در افراد کمتر از ۶۰ سال و در سه هفته نخست واکسیناسیون مشاهده شده است. همین طور اکثریت آنان زن و میانگین سنی آنان ۳۳ سال بوده است.
منبع:

1400/02/01
21:50:42
5.0 / 5
276
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , خون , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری