یافته محققان استرالیایی؛

مصرف روزانه سبزیجات پهن برگ و كاهش بیماری قلبی

مصرف روزانه سبزیجات پهن برگ و كاهش بیماری قلبی تحقیقات جدید نشان داده است که خوردن روزانه فقط یک فنجان سبزیجات غنی از نیترات، می تواند خطر بیماری قلبی را به میزان قابل توجهی کم کند.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه ادیت کووان استرالیا در این مطالعه به بررسی تأثیر مصرف سبزیجات پهن برگ و چغندر بر کاهش فشارخون و بیماری قلبی پرداختند.
بیماری های قلبی عروقی دلیل اصلی مرگ و میر در سطح جهان هستند که هر ساله حدود ۱۷.۹ میلیون نفر جان خودرا به این دلیل از دست می دهند.
محققان داده های بیش از ۵۰ هزار نفر از ساکنان دانمارک را که در یک دوره مطالعه ۲۳ ساله شرکت کرده بودند را بررسی کردند. آنها دریافتند افرادی که بیشترین سبزیجات غنی از نیترات را مصرف می کردند، حدود ۲.۵ میلی متر جیوه فشار خون سیستولیک شأن پایین تر بود و بین ۱۲ تا ۲۶ درصد با خطر کمتر بیماری قلبی روبرو بودند.
دکتر «کاترین باندانو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «شناسایی رژیم غذایی برای پیش گیری از بیماری قلبی یک اولویت است.»
وی در ادامه می افزاید: «نتایج ما نشان داده است که فقط خوردن هر روز یک فنجان سبزیجات غنی از نیترات خام (یا نصف فنجان سبزیجات پخته شده)، ممکنست بطور قابل توجهی خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی را کم کند.»
به گفته باندانو، «بیشترین کاهش خطر در رابطه با ابتلاء به بیماری شریان محیطی (۲۶ درصد) بود، نوعی بیماری قلبی که با تنگ شدن رگ های خونی پاها مشخص می شود، با این وجود متوجه شدیم که افراد در معرض خطر کمتر حملات قلبی، سکته های مغزی و نارسایی قلبی هم هستند.»
این مطالعه نشان داد که مقدار مصرف مطلوب سبزیجات غنی از نیترات یک فنجان در روز است و خوردن بیش از آن به نظر نمی رسد هیچ مزیت دیگری داشته باشد.

1400/02/20
23:29:57
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری