واكسن ایرانی - استرالیایی كرونا در چه مرحله ای است؟

واكسن ایرانی - استرالیایی كرونا در چه مرحله ای است؟ به گزارش آقای هویج محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی _ استرالیایی ˮاسپایکوژنˮ توضیحاتی از روند کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران عرضه داد.


دکتر پیام طبرسی در گفتگو با ایسنا، درباره کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن، اظهار داشت: فاز پیش بالینی و اول کارآزمایی بالینی این واکسن در استرالیا شروع شد و بعد از آنکه مورد تایید وزارت بهداشت استرالیا قرار گرفت، وزارت بهداشت ایران پذیرفت فازهای دوم و سوم آن در ایران صورت گیرد.
وی ادامه داد: این واکسن با تکنولوژی ساخت پروتئین نوترکیب ایجاد می شود و درصورت موفق بودن مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران توسط سیناژن تولید خواهد شد.
به نقل از ایشان، آخرین تزریق نوبت دوم واکسن اسپایکوژن روز دوشنبه ( ۳۱ خرداد) انجام شده است و نتایج آن تا آخر تیرماه آماده می شود.
مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ضمن اشاره به این که واکسن اسپایکوژن ۲ دُزه است، افزود: تزریق ۲ دُز واکسن اسپایکوژن بر ۴۰۰ نفر در مرحله دوم کارآزمایی بالینی صورت گرفته است و این دُزها به فاصله ۳ هفته به داوطلبان این طرح مطالعاتی تزریق شده است.
وی ادامه داد: فعلاً نمی توانیم نتایج کارآزمایی بالینی را اعلام نماییم و نتایج بعد از جمع بندی نهایی نتایج توسط سازمان غذا و دارو اعلام خواهد شد.
وی درباره زمان حدودی آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن تولید مشترک ایران و استرالیا، اظهار نمود: این مورد بسته به نظرات سازمان غذا و دارو است و با صدور مجوز از سمت این سازمان ما فاز سوم کارآزمایی بالینی را برای ۱۶ هزارنفر آغاز خواهیم کرد.

منبع:

1400/04/04
13:57:11
5.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری