در بازرسی های وزارت بهداشت؛

۲۰تن مواد غذایی فاسد معدوم شد، آمار شكایت از اغذیه فروشی ها

۲۰تن مواد غذایی فاسد معدوم شد، آمار شكایت از اغذیه فروشی ها آقای هویج: رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰، از كشف و معدوم سازی بیش از ۲۰ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته اطلاع داد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، محراب آقازاده اظهار داشت: از عمده تخلفات بهداشتی كه در بعضی اماكن مسكونی انجام می گیرد می توان به بسته بندی، تهیه و توزیع غیر مجاز مواد غذایی از قبیل سبزی خرد شده، انواع ترشی جات، استفاده از بسته بندی های غیر مجاز و غیر بهداشتی برای انواع مواد غذایی، تهیه مواد غذایی در شرایط نامناسب و محیط غیر بهداشتی بدون داشتن جواز و كارت معاینه معتبر بهداشتی، دفع غیر بهداشتی فاضلاب به انهار عمومی، نگهداری دام و طیور در منزل مسكونی در داخل شهرها اشاره نمود.
وی با اشاره به تماس های مردمی با سامانه ۱۹۰، اضافه كرد: شكایت از اماكن مسكونی دارای فعالیت غیر مجاز و غیر بهداشتی با ۱۴ درصد، نانوایی ها ۱۱ درصد و اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا با ۱۰ درصد در صدر اخبار آذرماه این سامانه بودند. در این میان دانشگاه های علوم پزشكی شهید بهشتی با ۱۲ درصد، ایران ۱۱ درصد و مشهد ۱۰ درصد از كل اخبار و شكایات سامانه را به خود اختصاص دادند. بیشترین مورد شكایت از عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد با ۹ درصد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب ۶ درصد و عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر ۵ درصد بود.
آقازاده ادامه داد: كل تماس های برقرار شده با سامانه بهداشت ۱۹۰ در آذر ۹۶، ۱۹۹۵۱ مورد بوده كه از این تعداد، ۶۶۸۸ خبر و شكایت در سامانه به ثبت رسیده است و بقیه تماسها منجر به راهنمایی، آموزش و مشاوره شده است كه جنسیت تماس گیرندگان هم ۷۲ درصد آقایان و ۲۸ درصد خانم ها بوده اند.
رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ اظهار داشت: از اخبار و شكایات مربوط به مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، مقدار ۲۰۰۵۴ كیلوگرم منجر به كشف، جمع آوری و معدوم سازی كالاهای صدمه رسان به مصرف كننده گردید كه بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و كالباس، انواع ترشیجات، انواع نوشیدنی ها، انواع تنقلات، انواع فراورده های گوشتی و پروتئینی، انواع لبنیات و غیره بوده است.
آقازاده اضافه كرد: از دیگر اقدامات قانونی، ابلاغ اخطار و عرضه مهلت جهت رفع نقصها غیر بحرانی (۱۴ درصد) و مكاتبه و معرفی متخلفین به مراجع قضایی (۱۴ درصد) بوده است.
وی تصریح كرد: میزان رضایتمندی مردمی از نحوه رسیدگی به شكایات مردمی بر مبنای نظرسنجی های تلفنی به عمل آمده، ۹۵ درصد بوده است.
آقازاده اظهار داشت: سامانه بهداشت ۱۹۰ به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شكایت های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای است و هموطنان می توانند از اقصی نقاط كشور با استفاده از شماره تلفن ۱۹۰ با این سامانه تماس گرفته و شكایات بهداشتی خویش را مطرح نمایند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

1396/10/30
14:50:16
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: بهداشت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری