محققان می گویند؛

پیشگیری از چاقی با مصرف نخودفرنگی و كلم بروكلی

پیشگیری از چاقی با مصرف نخودفرنگی و كلم بروكلی آقای هویج: طبق نتایج یك مطالعه جدید، افزودن فیبرهای رژیمی به وعده غذایی روزانه نظیر نخودفرنگی، كلم بروكلی، شاتوت، تمشك، نارگیل و انجیر از احتمال چاقی می كاهد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، چاقی یكی از بزرگ ترین مشكلات سلامت در دنیای كنونی است كه به سرعت در حال گسترش است. چاقی با مشكلات مختلف سلامت نظیر دیابت، فشارخون بالا و اختلالات هورمونی مرتبط می باشد.
به گفته محققان دانشگاه ایالتی جورجیا، مصرف فیبر رژیمی از چاقی، سندروم متابولیك و تغییرات نامطلوب در روده ها با استفاده از تحریك به رشد باكتری های خوب در روده پیشگیری می كند.
یافته های این تحقیق نشان داده است كه غنی سازی رژیم غذایی موش ها با فیبر قابل تخمیر، از سندرم متابولیك كه با استفاده از رژیم غذایی با چربی بالا تولید می گردد پیشگیری می كند.
سندروم متابولیك مجموعه ای از مشكلات در رابطه با چاقی است كه شامل فشارخون بالا، قندخون بالا، چربی اضافی دوركمر و میزان غیرعادی كلسترول یا تری گلیسیرید است؛ در صورت بروز این شرایط، ریسك مبتلا شدن فرد به بیماری قلبی، سكته و دیابت افزایش می یابد.
چاقی و سندروم متابولیك با تغییر در میكروبیوم های روده مرتبط هستند.
این مطالعه نشان داد فیبر قابل تخمیر باعث احیاء سلامت روده شده و از موش ها در مقابل سندروم متابولیك ناشی از رژیم غذایی چرب با استفاده از بازسازی میزان میكروبیوم های روده، افزایش تولید سلول های اپیتلیال روده و بازسازی تجلی پروتئین اینترلوكین-۲۲ (IL-۲۲) كه از میكوبیوم های روده در مقابل هجوم سلول های اپیتلیال پیشگیری می كند، حفاظت می نماید.
دكتر اندرو گویرتز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «افزودن فیبر قابل تخمیر به رژیم غذایی در مقابله با سندروم متابولیك بسیار موثر است.»

1396/11/16
12:47:38
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری