یافته جدید محققان؛

تاثیر عصاره دانه قهوه بر كاهش التهاب

تاثیر عصاره دانه قهوه بر كاهش التهاب آقای هویج: پژوهشگران دریافتند عصاره دانه قهوه می تواند به كاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوكز و حساسیت انسولین كمك نماید.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، زمانیكه دانه قهوه فراوری شده و بو داده می شود، پوسته و غلاف آن برداشته شده و بدون استفاده می ماند.
محققان دانشگاه ایلینوی آمریكا دریافته اند تركیبات فنولیك مقابله كننده با التهاب نظیر اسید پروتوكاتوئیك و اسید گالیك، در غلاف و پوسته قهوه وجود دارند كه به تسكین بیماری های مزمن كمك می كنند.
«الویرا گنزالز»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «فایده این عصاره بدست آمده از دانه قهوه به سبب وجود تركیب آن است. مشخص شده كه این تركیبات غیرسمی بوده و این فنولیك ها دارای قابلیت آنتی اكسایشی بسیار بالایی هستند.»
محققان مشاهده نمودند زمانی كه سلول های چربی موش ها در معرض عصاره های بدست آمده از پوسته دانه قهوه قرار گرفت، تركیبات فنولیك سبب كاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوكز و حساسیت انسولین شد.
محققان امیدوارند این تركیبات بیواكتیو بتواند راهبردی برای پیش گیری از بیماری مزمن در رابطه با چاقی نظیر دیابت نوع۲ و بیماری قلبی عروقی باشد.


منبع:

1398/08/08
09:37:40
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , چربی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری