احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی از مادر به جنین

احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی از مادر به جنین به گزارش آقای هویج نتایج یك بررسی نشان داده است احتمال انتقال ویروس سرماخوردگی معمولی از مادر به جنین وجود دارد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های خود نشان دادند ویروس سرماخوردگی معمولی می تواند سلول های گرفته شده از جفت انسان را آلوده كند. بدین سان امكان انتقال عفونت از مادر آبستن به جنین وجود خواهد داشت.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: این نخستین شواهدی است كه نشان داده است ویروس سرماخوردگی معمولی می تواند جفت انسان را آلوده كند. یافته بدست آمده این فرضیه را تایید می كند كه وقتی مادر در دوران حاملگی به سرماخوردگی مبتلا شود، ویروس باعث می شود عفونت موجود در بدن مادر به جنین منتقل شود.
هنگام حاملگی جفت همچون دروازه بانی عمل می كند كه مواد مغذی اصلی از مادر به جنین در حال رشد منتقل و مانع از نفوذ پاتوژن های احتمالی شود. به قول محققان این مانع آن طور كه در گذشته تصور می شد غیرقابل نفوذ نیست.
به گزارش ساینمگ، محققان آمریكایی سه نوع سلول اصلی موجود در جفت های اهدا شده- سیتوتروفوبلاست، فیبروبلاست و سلول های Hofbauer- بررسی نموده و آنها را در معرض ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) قرار دادند كه باعث سرماخوردگی معمولی می شود.
به قول محققان دو سلول فیبروبلاست و Hofbauer در مقابل عفونت بیشتر صدمه پذیرند. به صورت مثال سلول های Hofbauer به ویروس اجازه تكثیر در جداره سلولی را دادند. همینطور از آنجاییكه این سلول در جفت حركت می كند می تواند ویروس را به جنین منتقل كند.1398/09/12
22:00:47
5.0 / 5
4126
تگهای خبر: رشد , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری