بدن های آهنربایی بعد از تزریق واكسن كرونا از شایعه تا واقعیت

بدن های آهنربایی بعد از تزریق واكسن كرونا از شایعه تا واقعیت به گزارش آقای هویج رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید19 در واکنش به ادعای اخیر در فضای مجازی در خصوص خاصیت آهنربایی به دنبال تزریق واکسن های کرونا، با تاکید بر این که هیچکدام از واکسن های موجود، در ترکیب خود آهن ندارند، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد که با نفس واکسیناسیون مخالف هستند دنبال سوژه هایی عوام پسند برای القای نظر غیرعلمی خود به مردم هستند.


دکتر حمید سوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که خبرهای عجیب و غریب در مورد واکسن تمامی ندارد، اظهار داشت: در مورد کلیپ هایی که آهن یا آهن ربا را روی پوست کسانی که واکسن زده اند می گذارند و نمی افتد، چند نکته قابل توضیح است؛ اول آنکه آهن ربا همانطور که از اسمش پید است آهن را جذب می کند و هیچکدام از واکسن های موجود تولید شده اصلا آهن در ترکیب خود ندارند. دوم هم آنکه برای اینکه چنین جذبی صورت گیرد لااقل حدود یک گرم آهن، نیکل یا کبالت لازم است تا از زیر پوست یا داخل عضله بتواند این جذب صورت گیرد.
وی ادامه داد: همین طور از مجموع فلزات مقدار بسیار بسیار ناچیزی از ترکیبات آلومینیوم در بعضی واکسن ها وجود دارد که آن هم به هر مقدار جذب آهن ربا نمی گردد. از طرفی مقداری حتی کم آهن در بدن انسان وجود دارد که می تواند آهن ربا را جذب نماید.
سوری افزود: بدن برخی افراد می تواند تا حدودی فلزات به ویژه آهن را به خود جذب نماید که ربطی به واکسن ندارد. پیش از آمدن واکسن کرونا هم از این کلیپ ها در اینترنت به کرات مشاهده شده است و این در حالیست که گاه چسبیدن فلزات به پوست بدن ناشی از رطوبت بدن یا شیب بدن است و آهن ربایی در بدن وجود ندارد.
وی ادامه داد: در تهیه آهن ربا باید خاصیت های آنرا شناخت. وقتی که ماده ای در یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیرد بعد از حذف میدان خارجی، مقداری از مغناطیس خودرا حفظ می نماید. به این مغناطیس باقیمانده در ماده، پسماند مغناطیسی گفته می شود. هرچه پسماند بزرگتر باشد آهنربا قوی تر است. حرکت الکترون ها می توانند موجب مغناطیس شوند.
سوری افزود: البته چیزی هم به نام مغناطیس بدن انسان داریم. مغناطیس انسانی به توانایی مورد ادعای تعدادی از اشخاص اطلاق می شود که در آن، اجسام به پوست بدن آنها جذب می شود. به افرادی که بگفته خودشان دارای چنین توانایی هستند، آهن ربای انسانی گفته می شود. هر چند بیشتر این افراد، قادر هستند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، با این وجود علاوه بر فلز، اجسامی از جنس های گوناگونی همچون شیشه، چوب و پلاستیک نیز امکانِ چسبیدن به پوستِ این افراد را دارد. افزون بر این، اجسامی بدون خواص فرومغناطیس همچون برنج و آلمینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.
این اپیدمیولوژیست، اشاره کرد: از مجموع صحبت های ذکر شده باید نتیجه گرفت که در واکسن های کرونا که توسط وزارت بهداشت تایید شده نه آهن، نه آهن ربا و... قرار ندارد و مردم عزیز نگران آن نباشند. متاسفانه برخی افراد که با نفس واکسیناسیون مخالف هستند دنبال سوژه هایی عوام پسند برای القای نظر غیرعلمی خود به مردم هستند. این افراد فراموش کرده اند که اگر واکسیناسیون نبود معلوم نبود تا کنون چند صد میلیون نفر به خاطر آبله، سل، کزاز و سایر بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن فوت کرده بودند.
وی اظهار داشت: لازم به ذکر است که هیچ دارو، واکسن یا محصول بیولوژیک ۱۰۰ درصد ایمن نیست ولی لازم است به معادله سود و زیان ناشی از زدن یا نزدن واکسن کرونا دقت کنیم و آن موقع آسان تر تصمیم برای تزریق واکسن کرونا، بدون وسواس و حساسیت داشتن در نوع و کشور سازنده آن تصمیم گرفته و در نخستین فرصت خودرا واکسینه خواهیم کرد.
منبع:

1400/03/14
14:11:13
5.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری